Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Sázení buků jako součást environmentální výchovy

Sázení buků jako součást environmentální výchovyDatum konání:
7.11.2019

V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky projekt Den za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a naplánovali, co by se tak dalo udělat. Paní inženýrka doporučila sázení stromečků. Děti to prý zvládnou a snad je to bude i bavit. Měla pravdu. Za krásného podzimního počasí vyrazilo torzo osmé a téměř celá devátá třída do lesa. Tedy spíše na paseku. Obecní zaměstnanci pod vedením paní Sadílkové připravili dětem značky a provázky tak, aby byla výsadba dokonalá. Během hodinky a kousek se podařilo žákům zasadit pět set sazenic buku lesního. Jsme přece v Bukovohorské hornatině, tak co bychom měli sázet jiného. Všichni zúčastnění pracovali ve velmi dobrém tempu a s chutí. Za což si vysloužili uznání od správce lesa paní Ing. Věry Sadílkové i jejího nástupce.

Právě paní inženýrce bych chtěl poděkovat za to, že nám tuto zkušenost umožnila. Velké poděkování patří i obecním zaměstnancům za výbornou přípravu a pomoc.

Velkou pochvalu a uznání si zaslouží i žáci, kteří se akce zúčastnili. Pracovali s nasazením, s chutí a ve velmi ostrém tempu. Děkujeme.

Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů