Úvod > Škola > Aktuality > Sázení buků jako součást environmentální výchovy

Sázení buků jako součást environmentální výchovy

7.11.2019

V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky projekt Den za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a naplánovali, co by se tak dalo udělat. Paní inženýrka doporučila sázení stromečků. Děti to prý zvládnou a snad je to bude i bavit. Měla pravdu. Za krásného podzimního počasí vyrazilo torzo osmé a téměř celá devátá třída do lesa. Tedy spíše na paseku. Obecní zaměstnanci pod vedením paní Sadílkové připravili dětem značky a provázky tak, aby byla výsadba dokonalá. Během hodinky a kousek se podařilo žákům zasadit pět set sazenic buku lesního. Jsme přece v Bukovohorské hornatině, tak co bychom měli sázet jiného. Všichni zúčastnění pracovali ve velmi dobrém tempu a s chutí. Za což si vysloužili uznání od správce lesa paní Ing. Věry Sadílkové i jejího nástupce.

Právě paní inženýrce bych chtěl poděkovat za to, že nám tuto zkušenost umožnila. Velké poděkování patří i obecním zaměstnancům za výbornou přípravu a pomoc.

Velkou pochvalu a uznání si zaslouží i žáci, kteří se akce zúčastnili. Pracovali s nasazením, s chutí a ve velmi ostrém tempu. Děkujeme.

Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků Sázení buků