Úvod > Škola > Aktuality > Sběr baterií

Sběr baterií

1.10.2019

Sběr baterií

Baterie poctivě sbíráme i u nás v ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice již několik let. V minulém školním roce 2018/2019 jsme v rámci programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vytřídili 218 kg použitých baterií, což představuje 142 kg kovonosných surovin. Tato sběrová čísla nás řadí mezi nejaktivnější školy v republice. Od neziskové společnosti ECOBAT, která zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice, jsme za naši činnost obdrželi Děkovný list.

A proč je recyklace baterií tak důležitá? Důvod je jasný – jde nám o ochranu životního prostředí. Pokud bychom baterie hodili do běžného odpadkového koše, putovaly by odtud do popelnice a pak na skládku. A protože baterie obsahují škodlivé látky, včetně těžkých kovů, v přírodě by znečišťovaly ovzduší, půdu a vodu. Když však baterie odevzdáte u nás ve škole nebo s nimi ujdete pár desítek metrů k jinému nejbližšímu sběrnému místu, umožníte, aby byly předány k recyklaci. A to je to nejlepší, co pro použité baterie můžete udělat. Dáte jim šanci na nový život – aby z nich mohly vzniknout nové produkty.

Děkujeme, že se s námi do tohoto projektu zapojujete i Vy!

Děkovný list