Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěžeDatum konání:
16.11.2021

Školní kolo recitační soutěže

V úterý 16. 11. 2021 se třetí vyučovací hodinu uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Žáci 1. stupně se na ni připravovali přibližně měsíc. Každý si zvolil báseň dle vlastního výběru nebo na doporučení paní učitelky. V rámci hodin českého jazyka proběhla třídní kola, ze kterých vzešli ti nejlepší recitátoři. Ti pak v tento den mezi sebou zápolili. V příjemné a verši naplněné atmosféře vystoupily dvě desítky žáků před porotou, kterou tvořili paní ředitelka Romana Prokopová, pan zástupce Jiří Formánek, paní učitelky Alena Machová a Lucie Jindrová. Během hodiny zazněly krásné básně, žáci předvedli skvělé výkony, a tak měla porota jako vždy nelehký úkol - vybrat ty nejlepší recitátory z jednotlivých ročníků.

Žáci I. ročníku přednesli básničku společně a sklidili za svůj výkon veliký potlesk (Jiří Havel – Kdo bručí, je medvěd).

Z dalších ročníků byli nejúspěšnější tito žáci:

II. ročník – Eliška Fiebigerová (Michal Bystrov – Ještě se mi nechce spát)

III. ročník – Vojtěch Krátký (Jana Ruthová – Rytířův duch)

IV. ročník – Tereza Hegerová (Miloš Kratochvíl – Popelka)

V. ročník – Klára Štraufová (Jiří Suchý – Polednice)

Všichni účastníci obdrželi za své výkony v básnickém přednesu sladkou odměnu. Vítěze potěšily krásné ceny, diplomy a čokoládové medaile. Velmi jsme se těšili, že budou naši školu výherci školního kola reprezentovat v recitační soutěži „Nebojte se klasiků“ v Letohradě. Bohužel, soutěž byla vzhledem k nepříznivé covidové situaci zrušena. Snad tedy v příštím roce…

Děkuji všem žákům za povedené přednesy básní, porotě za objektivní hodnocení, kolektivu učitelek 1. stupně za přípravu žáků na soutěž a týmovou práci při organizaci akce. Vítězům jednotlivých ročníků patří velká pochvala a gratulace. Poděkování náleží také SRPDŠ, které zafinancovalo krásné odměny.

 received_4560715074016327.jpeg  received_292950429394245.jpeg received_183564950561073.jpeg                                received_294321269251971.jpeg