Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > SLAVNOSTNÍ ZASAZENÍ LÍPY

SLAVNOSTNÍ ZASAZENÍ LÍPYDatum konání:
26.10.2018

SLAVNOSTNÍ ZASAZENÍ LÍPY

Žáci naší školy, učitelé, děti z mateřské školy a občané Výprachtic se sešli, aby společně uctili výročí založení Československé republiky. Při této příležitosti vysadili mladou lípu. Chtěli by, aby dělala radost dalším generacím. Žáci a jejich učitelé si připravili doprovodný program. Zpívali, hráli, recitovali. Samotného zasazení lípy se ujali deváťáci a symbolicky ji zalili nejmladší školáčci. Lípě jsme slíbili, že o ni budeme dobře pečovat, starat se, aby prospívala, rostla, mohutněla a vyrostla ve statný strom.

Zamyšlení...

Co znamená sto let? V životě člověka jednu generaci, jedno století…V životě stromu jen malou chvilku. Stromy rostou na planetě Zemi více jak 300miliónů let. Po dlouhá tisíciletí byly a jsou němými svědky lidské historie. I naše památná lípa na nás hledí, naklání se a přesto má stále chuť žít a předávat naše vzpomínky. My jsme vysadili nový, mladý strom, který začal psát dějiny a záleží na nás všech, jak dlouho bude žít a předávat naše paměti.

 Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy Slavnostní sázení lípy

Romana Prokopová


Komentáře


  • 26. 11. 2018 8:46
    Honza - Moderátor
    Lípa

    Škoda, že akce nebyla lépa připravena. Třeba čas i informovanost mohla být lepší. Mohla to být zajímavá akce pro víc obyvatel obce. Honza


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů