Úvod > Škola > Aktuality > Soutěž Microtela

Soutěž Microtela

16.5.2019

V listopadu tohoto školního roku byl vyhlášen 2. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela, jež vyvrcholila ve čtvrtek 16. 5. 2019 v prostorách Multifunkčního centra L´ART v Lanškrouně. Soutěž měla 4 kategorie: Fischertechnik, Projekty, Micro:bit 1 a Micro:bit 2.

Žáci 5. ročníku se přihlásili do kategorie Fischertechnik, kde naši školu reprezentoval jeden tým. V kategorii Micro:bit pak bojovaly tři týmy. Tyto tři skupiny více než půl roku pracovaly na svých projektech. Jejich úkolem bylo do svého výrobku zakomponovat naprogramovaný Micro:bit.

První skupina vytvořila Raketu Gemini 11, druhá pak Přání k narozeninám a třetí Záchranářské vozidlo. Všechna tři díla byla úžasná a děti z nich měly opravdu velikou radost. Nejúspěšnější však byla Raketa Gemini 11 tvůrců Patrika Pfeifera, Michaela Koska a Filipa Hauka. U porotců zabodovali a získali tak 2. místo. Naši výherci byli odměněni diplomem, 3D puzzle a výletem do Světa techniky Ostrava v Dolních Vítkovicích, na který vyrazí ve středu 5. 6. 2019. Chlapcům z celého srdce gratulujeme a děkujeme. Veliké poděkování patří všem zúčastněným žákům a také členům pomocného týmu - panu Jiřímu Chaloupkovi a panu Milanu Chládkovi. Bez jejich pomoci by projekty nespatřily světlo světa.

Mickrotela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019

Microtela 2019 Microtela 2019 Microtela 2019