Úvod > Škola > Aktuality > Spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

Spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

8.11.2019

Naše spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice v rámci přípravy žáků na budoucí povolání navázala spolupráci s Letohradským soukromým gymnáziem. Ta spočívá převážně v realizaci projektových dnů. Naši žáci 9. ročníku navštíví LSG Letohrad, kde je pro ně připraven program.  Na oplátku studenti této školy zavítají na naši školu, aby si vyzkoušeli práce ve školních dílnách a keramické dílně.

První část tohoto projektu proběhla 8. 11. 2019. Pro žáky naší školy byl nachystán program v městské knihovně v Letohradě, kde se seznámili s činností knihovny a jejími službami. Druhá část programu proběhla v přírodovědné laboratoři LSG Letohrad. Pod vedením Ing. J. Macháčkové děti provedly laboratorní práci z chemie (termický rozklad manganistanu draselného).

Činnosti, které pro nás byly v tomto projektovém dni připraveny, se žákům velice líbily a všichni se těšíme na jejich návštěvu u nás. Věříme, že započatá spolupráce bude i nadále pokračovat.