Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Studijní cesta do Francie

Studijní cesta do FrancieDatum konání:
25.5.2015
Datum ukončení:
31.7.2015

 

     V krajském kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubicích byli žáci ZŠ Jindřicha Pravečka velmi úspěšní. Jednou z cen, kterými byli oceněni Jan Šponiar, Veronika Krobotová a Nikola Šebrlová, byla krátkodobá studijní stáž ve Francii.

     Na cestu jsme se vydali 24. 5. 2015, kdy jsme nastoupili do autobusu ve Svitavách a vydali se vstříc zážitkům, které na nás na této cestě čekaly. Cesta utíkala rychle, protože s námi cestovalo dalších asi třicet oceněných z tohoto ročníku soutěže, měli jsme dostatek času se s nimi seznámit.

     Do Paříže jsme dorazili v pondělí 25. 5. ráno.  Město nad Seinou nás přivítalo zataženou oblohou a nutno říci, že to bylo naposledy, kdy jsme zataženou oblohu viděli, protože brzy zpoza mraků vykouklo sluníčko a provázelo nás celým naším studijním pobytem. Ale zpět na začátek. Vystoupili jsme na Place de la Concorde (náměstí Svornosti,) což je největší náměstí v Paříži.

     Protáhli si po dlouhé cestě polámané kosti a vydali se Tuilerijskými zahradami do jednoho z největších muzeí na světě – Louvre a poté jsme šli na oběd do restaurace Flunch. Výběr z několika jídel, množství a volbu příloh dle vlastní chuti jsme si rychle oblíbili, ale naše omezené jazykové vybavení nám z počátku situaci příliš neulehčilo. Po obědě jsme se prošli městem.  Navštívili Notre Dame a odjeli se ubytovat do hotelu Formule F1 v Evry, což je útulný hotýlek s noclehem za pouhých 40 eur, kde k pokoji místo klíče dostanete šestimístný číselný kód.

     Druhý den jsme navštívili Cité des Sciences et de l'Industrie (Město věd a průmyslu), Palais de la Decouvert (Palác objevů), Sakre-Coeur a zapomenout jsme nemohli ani známou Eiffelovu věž. Nevynechali jsme ani na oběd a večeři v restauraci Flunch, kde jsme se již pomalu zdomácněli.

     Ve středu, tedy třetí den naší studijní cesty, jsme zamávali hlavnímu městu Francie a rozjeli se na jih. Po cestě jsme se zastavili na zámku v Ambois, což je jeden z roztomilých zámečků ležících na řece Loiře. Naším cílem bylo město Poitiers. Zde jsme se ubytovali a strávili poslední den naší cesty. Navštívili jsme evropský park obrazů Futuroscope. Je plný rozmanitých atrakcí, které jsme nemohli ponechat bez povšimnutí, a tak zážitky z dynamických projekcí či tance s roboty, kde většinu času trávíte nohama nahoru, v nás ještě dlouho zůstanou. Večer, kdy jsme si dosyta atrakcí užili a nakoupili poslední suvenýry, jsme nasedli do autobusu a vydali se směrem k domovu. Ve Francii se nám líbilo, ale protože doma je doma, byli jsme rádi, když jsme 29. 5. 2015 odpoledne opět stanuli na půdě našich rodných Výprachtic.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů