Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Studijní cesta vítězů do Francie

Studijní cesta vítězů do Francie



Datum konání:
19.6.2022
Datum ukončení:
25.6.2022

Studijní cesta vítězů XIV. ročníku Festivalu vědy a techniky
pro děti a mládež v Pardubickém kraji v kategorii Junior do Francie

 

     Studijní cesta do Francie, které se zúčastnil i zástupce naší školy, žák 8. ročníku Filip Helbich, začala 19. 6. 2022 na autobusovém nádraží ve Svitavách. Čekalo nás 18 hodin jízdy autobusem a jak se později ukázalo, byla to nejnepříjemnější část naší cesty.

     Do Paříže jsme dorazili, značně polámaní, v pondělí 20. 6.. První den jsme navštívili muzeum Louvre, zastavili se u ještě se opravujícího Notre Dame, a nevynechali ani prohlídku Sacre-Coeur a Monmartru. Poté nás již čekal odpočinek v hotelu Formule 1, ve kterrém jsme byli ubytováni i po zbytek studijní cesty.

     Následující den jsme měli v plánu navštívit Město věd a průmyslu (Cité des Sciences et de l ́Industrie). Bohužel k tomu nedošlo, protože bylo z technických důvodů zavřeno. Procházka po Champs Elyseé a zastávka u Vítězného oblouku však byla velkým zážitkem. Nemohli jsme vynechat ani dominantu Paříže Eiffelovu věž.

     Ve středu jsme opustili Paříž a vydali se do města Poitiers. Cestou jsme se zastavili na zámku Ambois, v jehož zámecké kapli se nachází hrobka Leonarda da Vinciho.

     Poslední den naší studijní cesty byl věnován návštěvě Futuroscopu, což je zábavní park asi 7 km severně od Poitiers. Park je tematicky zaměřen na multimédia budoucnosti a virtuální realitu. Když jsme se nasytili atrakcí, které tento park nabízí, nasedli jsme do autobusu a plni zážitků z příjemně strávených dní se vydali k domovu, který jsme spatřili 24. 6. vpodvečer.

Mgr. Jiří Formánek

Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii
Cesta po Francii