Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > SVĚT TECHNIKY V OSTRAVĚ

SVĚT TECHNIKY V OSTRAVĚDatum konání:
7.6.2019

SVĚT TECHNIKY V OSTRAVĚ

     Soutěž Microtela, kterou vyhlašuje město Lanškroun a Společenství firem Lanškrounska, umožnila našim vítězům navštívit Svět techniky v Ostravě.Tým chlapců z páté třídy projektem RAKETA GEMINI 11 obsadil druhé místo.

    Kluci si ve vědeckém centru opravdu užili. Moderní evropské science centrum vybudované přímo v unikátním prostředí industriálního areálu Dolních Vítkovic nabízí zábavu napříč generacemi. Supermoderní budova je charakteristická nepřehlédnutelnou zrcadlovou fasádou ukrývající čtyři stále interaktivní expozice – Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Nechybí zde obří 3D kino s mimořádně velkým plátnem. Návštěvníci mohou sledovat přírodovědné a zeměpisné dokumenty z produkce BBC. Zábava a poznání probíhá interaktivní formou. Chlapci měli k dispozici stovky atraktivních exponátů. Objevovali svět lékařských technologií, nano a mikro svět. Vyzkoušeli si CT sken i 3D tiskárny. Nepřehlédnutelná byla výstava Ocel - materiál našeho bytí, kde si vyrobili lžičky.  Den plný zábavy byl „prostě“ prima.

Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě Svět techniky v Ostravě