Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Světový den první pomoci v Lanškrouně

Světový den první pomoci v LanškrouněDatum konání:
7.9.2021

Světový den první pomoci v Lanškrouně

V úterý, 7. 9. 2021 se v Lanškrouně, na náměstí J. M. Marků, konal Světový den první pomoci. Z minulých let jsme věděli, že je to vždy velmi vydařená akce a tak jsme tam se žáky 2., 3. a 5. vyrazili také.

Děti zde viděly mnoho složek záchranného systému zdravotního, hasičského, policejního i záchranářského. Nic jim nezůstalo utajeno – mohly si spoustu věcí vyzkoušet i prakticky, například byly překvapeny, jak je těžká policejní výbava, mohly vylézt do hasičského auta, vyzkoušet si ležet v sanitce, zapnout majáky v policejním autě, bylo zde dokonce i stanoviště horské či vodní záchranné služby…Učily se ošetřit různá drobná poranění nebo jak poskytnout první pomoc.   

I děti by se měly naučit poraněním předcházet, rozpoznat nebezpečí, která na ně číhají všude kolem, poskytnout potřebnou první pomoc nebo odbornou pomoc přivolat. Krásné slunečné dopoledne si žáci užili a určitě dosáhli cíle, se kterým do Lanškrouna jeli.

 Světový den první pomoci Světový den první pomoci Světový den první pomoci Světový den první pomoci Světový den první pomoci Světový den první pomoci,

Světový den první pomoci Světový den první pomoci Světový den první pomoci