Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Talenty pro firmy „T-profi“ 2022

Talenty pro firmy „T-profi“ 2022



Datum konání:
15.3.2022

Talenty pro firmy „T-profi“

 „T-profi“ je zkratka odborné soutěže s názvem Talenty pro firmy, kterou pořádá Hospodářská komora České republiky na podporu posilování polytechnické výuky v oblasti počátečního odborného vzdělávání v České republice vycházejícího z principu vzdělávání pro praxi.

V letošním roce se uskutečnil již 6. ročník této soutěže. Soutěžní družstvo se skládalo ze tří žáků 5. třídy ZŠ, tří žáků SŠ, jednoho zástupce firmy a jednoho pedagoga.

Družstvo, jehož součástí byli žáci naší školy, a to Denis Beran, Antonín Mareš a Filip Krátký, doplnili studenti Střední školy gastronomické a technické Žamberk. Soutěžili pod záštitou firmy Bühler CZ Žamberk s. r. o..

Úkol, který si pro nás v tomto ročníku soutěže pořadatelé připravili, byl sestavit model tepelné elektrárny a soustruh. Sledovali jsme, jak se mění spotřeba energie v závislosti na otáčkách soustruhu.

Všechny zadané úkoly náš tým v časovém limitu splnil.

I přes obrovské nasazení a velkou vyrovnanost výsledků se tentokrát našemu týmu do národního kola soutěže postoupit nepodařilo a my museli uznat, že soupeři byli letos o kousek lepší. Přesto je 4. místo dobrým odrazovým můstkem do dalších let.