Úvod > Škola > Aktuality > TANDEMOVÁ VÝUKA

TANDEMOVÁ VÝUKA

29.3.2019

TANDEMOVÁ VÝUKA

Šablony II, které vyhlásilo MŠMT, využila naplno i naše škola. Tento projekt umožnil učitelům realizovat spolupráci ve výuce. Tandemové vyučování je toho zářným příkladem. Spolupráce pedagogů v oblasti podpory společného vzdělávání zlepšuje kvalitu výuky. Ta má samozřejmě pozitivní vliv na výsledky žáků.

Co je tandemová výuka? Tandem není hospitace. Jedná se o společnou výuku, kdy oba pedagogové vyučují ve vzájemné spolupráci. Tato spolupráce může mít různé podoby. Role jednotlivých pedagogů se mohou střídat i v průběhu jedné vyučovací hodiny. Součástí spolupráce je uplatnění principu 3 S, tj. společné plánování, společná výuka, společná reflexe. Tandem rozvíjí u pedagogů sebereflexi, osobnostní rozvoj a systematické plánování. Cílem je zkvalitnit práci a zvýšit efektivitu žákova učení. Zjednodušeně řečeno, ve vyučovací hodině jsou dva učitelé, kteří si rozdělí třídu. Každý se věnuje pouze polovině žáků. Efektivita výuky je velmi vysoká. Pedagog se věnuje menší skupině. Žáci se mohou prostřídat při činnostech. Rozvíjí klíčové kompetence k učení, k řešení problému, komunikativní, pracovní a sociální. Každý učitel má jiné metody a formy práce. To všechno přináší obohacení ve vzdělávacím procesu. Nejen kantor, ale i děti získávají nové zkušenosti.

Tandem si užívají děti v páté třídě. Paní učitelka Ž. Fiebigerová a R. Prokopová využívají této spolupráce v matematice, českém jazyku, výtvarné výchově, pracovních činnostech a tělesné výchově. Tyto hodiny byly plné nových her, metod a zábavného učení. Na další takové hodiny se všichni velmi těšíme.

TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA

TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA TANDEMOVÁ VÝUKA