Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > UČENÍ HROU

UČENÍ HROUDatum konání:
20.6.2023
UČENÍ HROU
Učení hrou, tak bychom mohli pojmenovat školní vlastivědnou exkurzi, které se žáci prvního stupně zúčastnili 20.června. Na prvním zastavení mohly děti zhlédnout Vodní elektrárnu Hučák v Hradci Králové. Letos slaví 111 let. Historie vodní elektrárny je
spojena s okamžikem, kdy se radní města rozhodli ochránit obyvatele i město před častými povodněmi řeky Labe a Orlice. Hučák je dnes secesním unikátem na Labi.
Druhé zastavení bylo přímo hvězdné, žáci navštívili Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové - mimochodem nejstarší v ČR. Pro děti byl připraven poutavý program s projekcí hvězdné oblohy, Slunce a dalších zajímavých těles na obloze. Zakoukaly se také do astronomické pohádky. Prohlídka byla zakončena ukázkou dalekohledu. Posledním zastavením byl Archeopark Všestary. Žáci si prohlédli repliky zbraní a štítů z pravěku, dozvěděli se něco o technikách lovu, vyzkoušeli si hod dřevěným oštěpem, střelbu z luku a praku. Kromě toho si děti vlastnoručně připravily a ochutnaly obilnou placku. Počasí bylo tento den víc než letní. Žáci se vraceli do svých domovů obohaceni o nové dojmy a zážitky.
 
Archeopark