Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Úspěch našich žáků v Technohrátkách

Úspěch našich žáků v TechnohrátkáchDatum konání:
6.9.2021

Úspěch našich žáků v Technohrátkách

7. září proběhlo v Pardubicích v Malém sálu Domu hudby vyhlášení nejúspěšnějších mladých kutilů s výrobky, které vytvořili na jaře.127 unikátních prací, které splnily kritéria soutěže byly posuzovány odbornou porotou a veřejností. 82 žáků z 29 základních škol, 45 studentů z 10 odborných škol se zúčastnilo letošní soutěže Řemeslo doma II. Soutěž měla dvě linie. Facebookové hlasování a třicetičlennou odbornou porotu. Facebookové hlasování vyhrál Šimon Heger s plechovou konvičkou. Do finále výběru hodnocených porotou postoupilo 16 artefaktů. Mezi nimi byly práce pěti našich žáků. Vítězem 8.-9.třídy se stal Saša Fišer s funkčním modelem motoru Simson. Ceny předávali radní Josef Kozel pro odbor školství, Martin Kiss vedoucí odboru školství, generální ředitel firmy Bühler Zdeněk Apeltauer. Chlapci si odnesli hodnotné ceny a krásný zážitek. Stali jsme se nejúspěšnější základní školou.

Ovládli jsme dvě kategorie. Gratulujeme k úspěchu.

 

Technohrátky jsou na světě od roku 2013. Zúčastnilo se jich 12 765 žáků, 119 základních škol.

  Technohrátky Technohrátky Technohrátky   Technohrátky Technohrátky Technohrátky Technohrátky Technohrátky Technohrátky