Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Úspěchy našich žáků

Úspěchy našich žákůDatum konání:
28.5.2020

Úspěchy našich žáků

    V době zákazů být zavřený doma a nudit se? Skvělá výzva pro naše žáky. Ti využili mimořádné soutěže TECHNOhrátek  „Řemeslo doma“.  Podmínkou účasti - vlastnoruční výrobek.

    Naše škola se dostala do vedení díky Matyášovi Fiebigerovi, který vytvořil masku Venona, komiksové mimozemské postavy. „Maska byla vyrobena kašírováním,“ dodal autor. Dalším účastníkem byla Anna Chaloupková. „Vzhledem k tomu, že se chci na střední škole věnovat oboru stavebnictví, rozhodla jsem se zhotovit model domu. Je vyrobený z kartonu,“ upřesnila budoucí projektantka nebo architektka.

    Úspěch pokračoval. Postup do krajského kola díky soutěži Wocabee. Dalo by se říct, že jsme předběhli dobu. Žáky v polovině února zaregistroval do soutěže pan učitel Moravec prostřednictvím online aplikace Wocabee. Vyučující zadává slovíčka z anglického jazyka ve formě „balíčků. “ Žáci je musí plnit, zároveň získávají body, soutěží mezi sebou, učí se, opakují si. Díky posbíraným bodům vyhráli žáci osmé třídy okresní kolo a postupují do krajského.

    Požární ochrana očima dětí byla další soutěž, kde se naši školáci umístili. Soutěž má dvě roviny: výtvarnou a literární. Obě jsou hodnoceny odborníky. Výtvarná díla, která zaujala porotu: na třetím místě se umístil Adam Grund v kategorii ZŠ 1 a Saša Fišer v kategorii ZŠ 4. Nejen výtvarné práce, ale i literární měly úspěch. Na druhém místě se umístila Alena Kristková v kategorii L2. První a druhé místo brala děvčata v kategorii L 3 Gabriela Vodehnalová a Valerie Pfeiferová.

    Všem úspěšným žákům gratulujeme. Děkuji za odborné vedení našim pedagogům. Haně Chládkové, Lucii Jindrové, Michalu Moravcovi, Žanetě Fiebigerové, Blance Štraufové, Haně Katzerové.

PK-Technohratky-Dum PK-TechnohratkyVenom