Úvod > Škola > Aktuality > Uzavření školy

Uzavření školy

10.3.2020

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

z pověření hejtmana Pardubického kraje a na základě dnešního rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR budou od zítra uzavřeny všechny základní, střední a vyšší odborné školy, a to na dobu neurčitou. Toto mimořádné opatření spolu s dopisem hejtmana Pardubického kraje zasíláme v příloze tohoto emailu. V této souvislosti žádáme o zaslání této informace zákonným zástupcům, a to komunikačními kanály, které běžně využíváte v rámci předávání informací zákonným zástupcům. Co se týká zaměstnanců škol, připadají v úvahu překážky v práci na straně zaměstnavatele. Můžete však rozhodnout, že budou zaměstnanci i nadále chodit do zaměstnání s tím, že budou v rámci pracovní doby vykonávat pedagogové nepřímou vyučovací povinnost (je možnost i kombinace docházky do zaměstnání a překážek v práci v jednom dni). U nepedagogických pracovníků školy, není-li možné jim přidělovat práci, se jedná o překážky na straně zaměstnavatele. MŠMT zatím vydalo doporučení dokončit již probíhající pobyty žáků na akcích organizovaných školou (např. lyžařský kurz, škola v přírodě). Akce, které by měly být zahájeny od zítřka již nezahajujte. Upozorňujeme však, že MŠMT chystá v průběhu dne pro školy a školská zařízení aktuální informace, výše uvedené se tedy může měnit. V rámci následujících dnů Vás budeme informovat.

S pozdravem Mgr. Martin Kiss

vedoucí odboru školství

Krajský úřad Pardubického kraje

Mimořádné opatření