Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vídeň

VídeňDatum konání:
11.12.2019

   Vídeň

     Ve středu 11. 12. jsme se vydali do Vídně, hlavního města Rakouska. Vyjížděli jsme v 6 hodin ráno přímo od školy. Cesta trvala zhruba 4 hodiny. Snažili jsme se spát, ale téměř nikomu se to nepodařilo. Autobus nás vysadil na parkovišti před zámkem Schönbrunn. Mohli jsme si projít rozlehlý park, který obklopoval celý zámek. Také byla možnost se podívat na menší trhy hned před zámkem.

    Poté nám paní průvodkyně rozdala jízdenky na metro, kam jsme se ihned přesunuli. Metro bylo plné, ale těch pět zastávek se dalo přežít. Poté jsme procházeli vídeňskými ulicemi. Nahlédli jsme do krásného evangelického kostela. S perfektním historickým výkladem jsme pokračovali až na Stephanplatz. Tam nás potěšil hodinový rozchod. Paní průvodkyně nám prozradila, kde se nachází obchod s originálními Mozartovými koulemi. Uchvátil nás Chrám sv. Štěpána, do kterého jsme mohli zadarmo nahlédnout. Když jsme se všichni sešli na domluveném místě, vyrazili jsme na trhy.  Prodavači a prodavačky byli hodní a vstřícní. Dokázali pochopit, že ne úplně každý z nás mluví dokonale německy, a proto jsme se snadno domluvili anglicky nebo i posunky. Trhy byly opravdu krásné a světýlka, která byla úplně všude, nás naladila na vánoční notu.

    Po hodině jsme se zase všichni sešli a pokračovali v prohlídce. Většina z nás už byla pořádně promrzlá. Možnost se jít ohřát do Přírodovědného muzea jsme s radostí uvítali. Krásná expozice i robotický tyranosaurus nás nadchli. Cestu zpátky jsme my, deváťáci, oživili naším zpěvem. Všichni, kdo se snažili usnout, neměli šanci. A ten, kdo nespal, se k nám s radostí přidal. Ve Vídni se nám všem moc líbilo a byla to úžasná zkušenost.

Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň Vídeň