Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vlastivědná exkurze 7. třídy

Vlastivědná exkurze 7. třídyDatum konání:
12.6.2017

Sedmá třída se vydala na svoji exkurzi do černé Ostravy. Přijali jsme pozvání od rodiny Vendulky a vydali se na dvoudenní putování po stopách železa. První den jsme společně navštívili Svět techniky, kde jsme strávili hodně času. Expozice byly velmi poutavé a čas nám rychle ubíhal.  Poté, co někteří žáci dokončili svoji sériovou výrobu lžiček, mohli jsme se společně vydat do pavilónu U6. Zde jsme se bavili společně po boku J. Verna. Velmi inspirativní prostředí nám nedalo ani trochu odpočinout.  Následně jsme se přesunuli do místa našeho noclehu a prohlédli si zdejší hasičskou zbrojnici. Večerní procházkou jsme se šli podívat na osvětlený cíl našeho zítřejšího putování Bolt Tower.

V úterý jsme se do Vítkovic opět vrátili a prošli si expozici věnovanou vysokým pecím. Vystoupali jsme do výšky 77 metrů a mohli pozorovat zelenou Ostravu.

Následně jsme se občerstvili a také zasportovali v obchodním centru Nová Karolína. Prožili jsme válečnou bitvu v expozici miniatur a utahaní se vydali na zpáteční cestu.

Děkujeme prarodičům Vendulky za přístřeší a péči, kterou nám věnovali. Stálo to za to.ší žákyně (spolužačky)