Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vlastivědná exkurze do ZOO

Vlastivědná exkurze do ZOODatum konání:
13.6.2023

Vlastivědná exkurze do ZOO

Naše škola získala od honební společnosti Výprachtice pěkný finanční příspěvek. Další částka nám byla přislíbena z vánočního jarmarku. Najednou před námi stál balík peněz. Po poradě jsme se rozhodli, že uskutečníme návštěvu v zoologické zahradě v Praze. Přípravy na cestu byly značně náročné. Železniční společnosti se moc o skupinu 130 lidí nepraly a paní učitelka Machová musela vynaložit dost sil a energie, aby to klaplo. Cesta po Praze také některým přidělávala vrásky. Posbírat, přepočítat, zkontrolovat zda mají všichni své věci, převést, nastoupit do metra, vystoupit tam, kde se má, spočítat, odejít, najít zastávku autobusu, spočítat, nastoupit, vystoupit, spočítat. Plán byl hotov. Ještě jsme si pro jistotu vytvořili dvojice z deváťáků a nejmladších žáků školy a ujistili se, že to prostě dáme i se stovkou dětí. V ranních hodinách dne 13. června jsme se sešli na nádraží v Jablonném a vydali se vstříc Praze. Ta nás uvítala krásným počasím a přesně navazujícími spoji MHD. Před desátou hodinou jsme byli v ZOO a mohli se zúčastnit komentovaných prohlídek u lachtanů, goril, tučňáků, slonů a vlků. Celý den jsme se náramně bavili. Cestu zpět jsme již zvládli jako mazáci. Děkujeme honební společnosti Výprachtice za nemalý příspěvek a také všem, kteří podpořili vánoční jarmark a mohli dětem dopřát takový hezký den.