Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vodácký kurz 9. třídy

Vodácký kurz 9. třídyDatum konání:
17.6.2019
Datum ukončení:
19.6.2019

 

Jako již tradičně se ve druhé polovině června zúčastnili žáci devátého ročníku vodáckého kurzu. Pod dohledem pana učitele Grossmanna, zkušeného vodomila, jsme v pondělí ráno vyrazili směr Litovel. Cesta probíhala v klidu a bez nejmenších komplikací.

Na místě určení jsme rozbili tábor a vydali se vstříc prvním zkušenostem s vodním živlem jménem Morava. Na vratkých lodičkách a s pádlem v nejistých rukách mizelo zděšení z očí některým jedincům jen pozvolna. Nakonec však úvodní výcvik zvládli všichni doslova v suchém tričku. Druhý den jsme se vlakem vydali do 17 km vzdálené Mohelnice, odkud jsme se na loďkách vraceli po proudu do našeho tábora. Tato cesta se již bez převrácených lodiček a ztracených slunečních brýlí neobešla. Vše jsme ale nakonec zvládli s úsměvem a odnesli si mnoho zážitků včetně dobrého pocitu z pomoci jiným vodákům. Večer byla na všech viditelná únava. Vydatná večeře v místní restauraci také přispěla k tomu, že se všem usínalo ve stanech lépe než první noc. A to i navzdory bujarému pojetí noci obyvatelů kempu z jiných škol, kteří ten den dorazili.

Třetího dne jsme dopoledne věnovali hrátkám na raftu a projížďkám na kajaku. Ve volném tempu jsme sbalili stany. Plni únavy, ale především zážitků jsme poté dorazili zpět do svých domovů.