Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vodácký kurz 9. třídy

Vodácký kurz 9. třídyDatum konání:
20.6.2016
Datum ukončení:
22.6.2016

Vodácký kurz deváté třídy

 

Žáci, kteří opouštějí v letošním roce naši školu, měli možnost zúčastnit se vodáckého kurzu na řece Moravě. Po delším váhání se do kurzu přihlásilo 9 žáků. Kurz jsme naplánovali na téměř samotný konec školního roku. V pondělí 20. června jsme odjeli z Výprachtic vybaveni na třídenní putování. Počasí nám moc nepřálo, ale na cestu vlakem bylo ideální. O půl třetí odpoledne již žáci získávali první zkušenosti s vedením lodi na elektrárenském náhonu v Litovli. Počasí se nám umoudřilo a do lodí jsme nasedali za příjemného počasí. Po necelých dvou hodinách čekala žáky stavební činnost. Letos byli žáci velmi šikovní a s postavením stanu neměli problémy. Večer jsme společně poseděli u ohně a pomalu se připravovali na druhý den.

V úterý na žáky čekala asi 18 km trasa do Litovle. Ráno bylo pod mrakem, ale sotva jsme sedli do lodí, vykouklo na nás sluníčko a vydrželo téměř celý den. Na vodácky nenáročné trase jsme potkali pár překážek. Společnými silami jsme je zvládli a v odpoledních hodinách jsme dorazili do Litovle na naši základnu.

            Ve středu nás probudilo velmi krásné počasí.  Po vydatné snídani jsme si půjčili kajaky, raft a vyrazili za dalším dobrodružstvím. Letní počasí někteří využili k osobní hygieně. Hodinu před polednem jsme naši plavbu Litovelským Pomoravím ukončili.

            Tak zas někdy na vodě Ahoj!

 

Voda 2016 Voda 2016 Voda 2016

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů