Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vodácký kurz 9. třídy

Vodácký kurz 9. třídyDatum konání:
6.6.2017
Datum ukončení:
8.6.2017

       

         Letošní  vodácký výcvik proběhl o něco dříve než v minulých letech. To však nic neubralo na jeho náročnosti. Balení, cestování, stavění stanů, balení na vodu, pádlování, večeře, plavání, bourání a balení stanů a vesta zpět. To utahá i zdatné cestovatele.

Výcvik začal netradičně až v úterý. Předpověď počasí nebyla nejlepší, ale nakonec se ukázalo, že na Litovelsku opravdu prší jen málo. Výcvik tak mohl probíhat dle plánu. Nácvik byl velmi dobrodružný. Cestování křížem krážem po náhonu bylo chvilkami hodně adrenalinové. Někteří se museli podívat pod každou větev, která se nad hladinou skláněla. Jiní museli okusit teplotu vody osobně. Druhou hodinu výcviku už posádky pracovaly mnohem lépe. Vydali jsme se i na hlavní tok řeky Moravy. Následoval táborák a příjemné povídání. Druhý den jsme se přesunuly proti proudu do Mohelnice. Chvíli před polednem jsme se vydali na cestu. Vody bylo po bouřkách více a mělo to švuňk. Po pár karambolech jsme připluli na základnu všichni v pořádku. Třetí den kurzu jsme si mohli vyzkoušet kajak i raft. Pravdou je, že raft prošel velmi těžkou zkouškou.

Cestou zpět většinu dostihla únava a také nedostatek spánku. Byl to dobrý kurz a možná i dobrá vzpomínky pro loučící se deváťáky.

A P1330366 – kopie.JPG  A P1330407 – kopie.JPG  A P1330418 – kopie.JPG  

A P1330419 – kopie.JPG  A P1330424 – kopie.JPG  A P1330467 – kopie.JPG

 

více foto zde