Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Vodácký kurz deváté třídy

Vodácký kurz deváté třídyDatum konání:
10.6.2015
Datum ukončení:
12.6.2015

Minulý týden se vydali deváťáci na vodácký výcvik. Zamířili na řeku Moravu. Po menších komplikacích na trase se dostali na vodu v brzkém odpoledni. Výcvik nám zpestřili místní profesionální hasiči. Pravděpodobně viděli, že zkušeností moc není a bude se hodit i nějaká záchrana tonoucího. Po rozdýchání získal bruslař (tonoucí) lepší barvu a mohl být předán místním hasičům k dalšímu ošetření. Po této praktické ukázce si sedli deváťáci do lodí a vydali se na svoji první projížďku. Vystrašeni prvotní situací se chovali na lodích velmi opatrně a nikdo se nepokusil  loď naklonit. Výcvik trval dvě hodiny a byl velmi úspěšný. Zde musím moc poděkovat Davidu Petrovi za cenné rady a vedení. Jsem moc rád, že se zapojil a kurz v mnoha ohledech zpestřil. Poděkování patří i paní učitelce za odvahu vydat se s takovou skupinou na vodu. Ale zpět ke kurzu. Po nákupech si deváťáci sedli k ohništi a zkušený táborník, vodák a šoumen David jim rozdělal oheň. Večerka byla velmi brzy. Druhý den je čeká náročný den. Kam se hrabe maturita! Ve čtvrtek vyrazili vláčkem (bez komplikací) do Moravičan. Následná třináctikilometrová plavba stále nemálo úsilí. Zážitky, které se dostavily při překonávání překážek, jsou i pro zkušené vodáky neopakovatelným zážitkem. Večer se vše probralo u ohně. Páteční dopoledne už účastníci věnovali jízdě v brankách a na kajaku.  Nechybělo klasické koupání vodáků. Několikrát si vyzkoušeli, že vypadnout z lodi není nic hrozného. Někteří zjistili, že se k přírodě chováme jinak, než nás rodiče naučili (nenaučili) a že se i pod stanem dá celkem klidně přečkat noc. Hodně krásných cestovatelských a třeba i vodáckých zážitků přeje letošním deváťákům jejich učitel Petr.

více foto ve fotogalerii nebo zde


Komentáře


  • 15. 6. 2015 18:07
    Petr - Moderátor
    Dobrá voda

    Díky děcka, celkem dobrá voda.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů