Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Východočeské divadlo Pardubice – Ještě se potkáme

Východočeské divadlo Pardubice – Ještě se potkámeDatum konání:
6.5.2019

Východočeské divadlo Pardubice – Ještě se potkáme  

     6. května jsme se s celým druhým stupněm vydali do Pardubic na divadelní představení Ještě se potkáme. Tuto inscenaci nazkoušelo pod vedením Zdeňka Rumpíka Mladé divadelní studio LAIK. Tento divadelní soubor tvoří převážně studenti ve věku 14 – 18 let.

    Ve hře se propojovala současnost s tvorbou slavného anglického dramatika Williama Shakespeara. Příběh nás přenesl na zkoušky dětského divadelního souboru, který zrovna připravuje tragédii Romeo a Julie. Mohli jsme si uvědomit, že Shakespearova díla psal sám život. Jednotlivé postavy se musejí potýkat se svými problémy, strachy a útrapami. Hra se dotýkala vážných témat – ztráta milované osoby a schopnost se s tím vyrovnat, nezájem rodičů, nešťastná láska, sebevražda… Ale také nechyběly vtipné momenty a dojemné scény. Jazyk jednotlivých postav byl dětem blízký. Občas padlo i peprnější slůvko. Celým dějem prostupovala tajemná postava ON. Co představovala? Byl to snad osud, smrt nebo podvědomí?

    Celé přestavení bylo zakončeno workshopem. Dostali jsme možnost pokládat otázky a diskutovat s režisérem, dramaturgyní Kristýnou Pleškovou i všemi herci. Program jsme si náramně užili a už teď se těšíme na další společné zážitky.

Divadlo Pardubice Divadlo Pardubice Divadlo Pardubice