Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Výtvarná soutěž DDM k 30. výročí sametové revoluce

Výtvarná soutěž DDM k 30. výročí sametové revoluceDatum konání:
15.10.2019

Psací stroj – věc dříve běžná, předmět, který jako jediný umožňoval psaní textu jiným způsobem než ručně. Pro dnešní generaci je psací stroj nepotřebný, moderní technika jej zahnala v tom lepším případě na půdy, v horším do odpadu.

V dobách před sametovou revolucí byl psací stroj jediným možným nástrojem pro šíření knih, které nemohly být vydávány, protože jejich autoři byli tehdejšímu režimu nepohodlní.

Právě psací stroj je tématem výtvarné soutěže, kterou nyní organizuje DDM v Lanškrouně. V hodinách výtvarné výchovy jsme zpracovávali námět různými výtvarnými technikami – dokreslovanou koláží, vrstvenou papírovou koláží, lavírovanou kresbou rudkou či tzv. roláží. Žáci si vyzkoušeli nejen tyto méně obvyklé techniky, ale hodně jsme si povídali i o dobách minulých, o tom, co to byl samizdat, jak se žilo, cestovalo, studovalo…. všichni poslouchali velmi pozorně.

 Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj  Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací stroj Výtvarná soutěž DDM - psací strojVýtvarná soutěž DDM - psací stroj