Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > XI. ročník soutěže Festival vědy a techniky

XI. ročník soutěže Festival vědy a technikyDatum konání:
9.3.2018

Cena děkana FCHT Pardubice na ZŠ J. Pravečka Výprachtice

     Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli uspořádala pod záštitou JUDr. Martina Netolického, Ph. D., hejtmana Pardubického kraje, XI. ročník soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Soutěžní kategorie jsou: Junior (žáci ZŠ a příslušných ročníků gymnázií) a Středoškolák.

     Naši žáci se účastnili v kategorii Junior s projekty Život kvasinek (Jakub Nápravník z 9. třídy) a Teplé a studené barvy (Gabriela Skalická a Viktorie Skalická z 5. třídy). Konkurence byla velice silná, protože okresního kola, které se konalo v Lanškrouně 9. 2. 2018, se v naší kategorii účastnilo 72 projektů. Naši žáci se zde se svými projekty neztratili a postoupili do krajského kola.

     Krajské kolo se konalo v Pardubicích 8. a 9. 3. 2018. Čekala nás tam konkurence dalších 81 projektů.

     Ceny, které organizátoři připravili pro nejúspěšnější projekty, také odpovídaly této konkurenci. Úspěšní řešitelé se zúčastní krátkodobé odborné zahraniční stáže. Dále byly připraveny zvláštní ceny univerzit Pardubice a Hradec Králové a řada dalších cen, které byly udělovány sponzory soutěže.

     Ani tato konkurence se nestala pro naše žáky nepřekonatelnou a Jakub Nápravník s projektem Život kvasinek získal cenu děkana Fakulty chemickotechnologické Pardubice. Tento projekt byl též oceněn účastí na krátkodobé odborné stáži ve Francii.

     Gratulujeme.

 Mgr. J. Formánek

Amavet 2018 Amavet 2018 Amavet 2018 Amavet 2018 Amavet 2018 Amavet 2018   Amavet 2018  Amavet 2018  Amavet 2018


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů