Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Žáci ZŠ J. Pravečka obhájili cenu děkana FCHT Pardubice

Žáci ZŠ J. Pravečka obhájili cenu děkana FCHT PardubiceDatum konání:
23.3.2015
Datum ukončení:
30.5.2015

     Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, o. s. společně s Pardubickým krajem, Univerzitou Pardubice a dalšími spolupořadateli uspořádala pod záštitou JUDr. Martina Netolického, Ph. D., hejtmana Pardubického kraje, VIII. ročník soutěže Festival vědy a techniky po děti a mládež v Pardubickém kraji. Soutěžní kategorie jsou: Junior (žáci ZŠ a příslušných ročníků gymnázií) a Středoškolák.

     Naši žáci se účastnili v kategorii Junior s projekty Olejnatost plodin (Jan Šponiar z 8. třídy) a Rychlost chemické reakce v závislosti na teplotě a koncentraci (Veronika Krobotová a Nikola Šebrlová ze 7. třídy). Konkurence byla velice silná, protože okresního kola, které se konalo v Lanškrouně 13. 2. 2015, se v naší kategorii účastnilo 73 projektů. Naši žáci se zde se svými projekty neztratili. Nejen, že postoupili do krajského kola, ale Jan Šponiar získal za svůj projekt jednu ze zvláštních cen.

     Krajské kolo se konalo v Pardubicích 19. a 20. 3. 2015. Čekala nás tam konkurence dalších 77 projektů.

     Ceny, které organizátoři připravili pro nejúspěšnější projekty, také odpovídaly této konkurenci. V naší kategorii se nejlepší řešitel zúčastní mezinárodní soutěže Broadcom MASTERS International Další úspěšní řešitelé se zúčastní krátkodobé odborné zahraniční stáže. Dále byly připraveny zvláštní ceny univerzit Pardubice a Hradec Králové a řada dalších cen, které byly udělovány sponzory soutěže.

     Ani tato konkurence se nestala pro naše žáky nepřekonatelnou a Jan Šponiar s projektem Olejnatost plodin získal cenu děkana Fakulty chemickotechnologické Pardubice. Tímto úspěchem navázal na loňskou úspěšnou účast K. Stejskalové, K. Stejskalové a R. Vaníčkové s projektem Krystalografické soustavy. Oba naše letošní projekty byly oceněny účastí na krátkodobé odborné stáži ve Francii.

     Všem našim reprezentantům srdečně gratulujeme.

 

Mgr. J. Formánek

 

Ocenění Ocenění


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů