Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Záložka do knihy spojuje školy

Záložka do knihy spojuje školyDatum konání:
8.10.2019

Projekt brněnské Moravské knihovny a Slovenské knižnice z Bratislavy probíhá letos již 10. rokem. Jeho podstatou je spojit žáky škol z České republiky a ze Slovenska prostřednictvím výměny záložek do knihy. Každý ročník je zaměřen na předem stanovené téma.

Letos je do projektu zapojeno 1 155 škol s celkovým počtem 131 027 žáků, a to z České republiky 421 škol s počtem 41 906 žáků a ze Slovenské republiky 734 škol s celkovým počtem 89 121 žáků.

Do projektu jsme se nově zapojili i my. V hodinách výtvarné výchovy na 2. stupni vznikají záložky na letošní téma: „List za listem – baví mě číst“. Je zajímavé, že slovo „list“ je pro mnohé autory spojené nejen se čtením, ale i s podzimem a padajícími listy stromů… a to je také nádherné období jako stvořené pro čtení.

Organizátoři projektu nás spojili se základní školou ve Velkém Krtíši na středním Slovensku, kam naše záložky poputují, a odtud také čekáme zásilku se záložkami pro naše žáky. Součástí záložky je také kontakt na jejího autora, a tak nic nebrání další komunikaci.