Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Záložka do knihy spojuje školy II.

Záložka do knihy spojuje školy II.Datum konání:
18.11.2020

Záložka do knihy spojuje školy

Projektu s tímto názvem se naše škola účastní v letošním roce podruhé. Pořádá jej  již 11 let Slovenská pedagogická knihovna v Bratislavě a Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Každým rokem je vyhlášeno téma projektu. Letošní téma zní:

Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze

Do projektu se letos přihlásilo 872 škol, z toho 230 českých a 642 slovenských. Je patrné, že na Slovensku je tato akce mezi školami mnohem více populární. Každé škole je pak přidělena slovenská partnerská škola.

V letošním roce je naší partnerskou školou základní a mateřská škola v Ubľe – obci ležící 5 km od hranic s Ukrajinou. Pokud nám to situace dovolila, podívali jsme se se žáky na webové stránky školy i obce, abychom se dozvěděli o naší partnerské škole co nejvíce.

Pak už jsme tvořili záložky – bohužel někteří žáci už doma v rámci distanční výuky.

Záložky odešly poštou a nyní čekáme zásilku záložek vyrobených jako dárky pro naše žáky.

IMG-20201112-WA0000.jpg IMG-20201112-WA0001.jpg IMG-20201119-WA0000.jpg