Úvod > Škola > Aktuality > Zdravohrátky

Zdravohrátky

16.11.2022

Již tradičně se žáci naší školy účastní projektu Pardubického kraje ZDRAVOhrátky. Jeden z dílů tohoto projektu se uskutečnil 16. 11. 2022 ve Vyšší odborné škole a střední škole zdravotnické a sociální Ústí nad Orlicí. Zájemce přišla přivítat historická osobnost. Letos jí byla Svatá Zdislava z Lemberka, česká šlechtična a zakladatelka klášterů a špitálů v první polovině 13. století, do jejíž postavy se mistrně promítla učitelka Vlasta Beranová.

Nasazení, rychlou reakci i šikovné ruce při hodně akčních aktivitách potřebovali všichni účastníci na všech stanovištích (simulace stáří, prevence HIV, ambulance, terapie v praxi, sanitka, zdravý životní styl, první pomoc). Na každém stanovišti, po splnění připravených úkolů, žáci získali indicii pro řešení tajenky, kterou na závěrečném stanovišti vyřešili.  Poté přišlo vyhodnocení.

V této konkurenci se neztratilo ani kombinované družstvo žáků ze ZŠ Výprachtice a ZŠ Dolní Čermná, které v soutěži manuálních aktivit zvítězilo.

Zdravohrátky