Úvod > Škola > Aktuality > Přednáška o Evropské unii

Přednáška o Evropské unii

3.4.2019

Před měsícem přišla do naší školy nabídka přednášek o Evropské unii, kterou zaslalo Eurocentrum Pardubice. Eurocentra jsou informační místa, kam se mohou obracet občané se svými dotazy o Evropské unii. Připravují semináře, veřejné debaty a konference se zaměřením na fungování EU a související témata. Regionální koordinátoři rovněž bezplatně přednášejí o Evropské unii pro studenty středních a žáky základních škol. Eurocentra provozuje Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj. Veškeré služby včetně přednášek jsou poskytovány zdarma.

Této nabídky jsme samozřejmě využili. Ve středu 3. dubna 2019 přijela do naší školy paní Mgr. Lucie Boukalová, koordinátorka informačních aktivit o EU, která měla pro děti připravené tři přednášky:

EU LETEM SVĚTEM – Přednáška seznamuje žáky se základními informacemi o Evropské unii – co to vlastně je, proč a kdy vznikla, jak funguje a jaké má symboly. Přednáška je vedena interaktivním způsobem, na konci je doplněna kvízem. Přednášky se zúčastnili žáci 2. – 5. ročníku.

EVROPSKÉ OMALOVÁNKY – Přednáška obsahuje základní informace o Evropské unii a členských zemích. Ve druhé části je součástí přednášky skupinová hra zaměřená na poznávání rozmanitostí zemí EU, konkrétně kuchyně, památek a významných osobností. Tato část programu byla určena pro žáky 4. – 5. ročníku.

VELIKONOCE V ZEMÍCH EU – Oblíbená přednáška seznamuje žáky s původem Velikonoc a rozmanitostmi velikonočních oslav, tradic, pokrmů a kuriozit napříč Evropou. Tato přednáška byla opět pro děti ze 4. – 5. ročníku.

Všechny tři přednášky byly velice zajímavé a poutavé. Děti se s nadšením zapojovaly do všech aktivit, jež měla paní koordinátorka připravené. Za úžasné dopoledne plné nových a přínosných informací děkujeme.

Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU Přednáška o EU