Adventní Vídeň
27. 11. jsme se s žákyněmi naší školy zúčastnili slavnostního vyhodnocení literární soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna Lanškroun. Zadaná témata (Kolik podob má svoboda a Tady a teď) děti oslovila a do psaní se pustily opravdu svědomitě. Jejich píle a odhodlání se vyplatily.
ZŠ Jindřicha Pravečka se již tradičně účastní projektu TECHNOhrátky, jehož hlavním cílem je podpora technických profesí a řemesel. Snaží se zvyšovat zájem u žáků základních škol v Pardubickém kraji.
V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Příběhy bezpráví. České dějiny 20. století jsou poznamenány desítkami let života v diktaturách a nesvobodě. Proto je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí. Musíme si jí vážit a chránit ji.
V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky akci Dne za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a plánovali, co by se tak dalo udělat.
© 2023 Základní škola Jindřicha Pravečka Výprachtice, Kontaktovat webmastera, Mapa stránek, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO