pro 19

Výtvarná soutěž

Autor: Text a foto Mgr. Žaneta Fiebigerová

V tomto školním roce jsme se s žáky I. stupně opět zapojili do celoroční výtvarné soutěže, kterou pořádá DDM Damián Lanškroun. Letos nese soutěž název „Dívej se a kresli“. Děti každý měsíc výtvarně ztvárňují jiné téma.

pro 13 Doposud nekomentováno.

První sníh

Autor: Bc. Petr Grossmann
První sníh

První sníh a krásné počasí nás vytáhlo ven na čerstvý vzduch. První lyžování bylo opatrné, ale o to více bylo zábavy. Pokud nám to počasí dovolí, budeme chodit na běžky často. Je to přece jen v našem okolí tradiční zimní radovánka.

pro 06 Doposud nekomentováno.

Mikuláš ve škole

Autor: Bc. Petr Grossmann
Mikuláš ve škole

Rok se s rokem sešel a do školy opět zavítal Mikuláš. S sebou si přivedl početnou družinu čertů a dva krásné anděly. Společně prošli školou a postupně pozdravili všechny třídy. Po krátkém proslovu a výchovné chvilce došlo i na sladkou odměnu.

pro 01 Doposud nekomentováno.

Vánoční jarmark

Jarmark 2018

První prosincový den se ve škole konal již tradiční vánoční jarmark. Za výrobky dětí dorazilo mnoho rodičů, prarodičů i bývalých žáků naší školy. Určitě měli co obdivovat, vánočních předmětů, dekorací a občerstvení bylo opravdu hodně.

lis 29 Doposud nekomentováno.

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

lis 27

Okrskové kolo ve florbalu mladších žáků

Florbal 2018

Na okrskové kolo jsme letos výjimečně vyrazili do Lanškrouna do tělocvičny Základní školy Bedřicha Smetany. Čekala nás celkem čtyři utkání.  Hned v prvním zápase se nám postavilo družstvo Základní školy Aloise Jiráska.

lis 22 Doposud nekomentováno.

Okrskové kolo ve florbalu starších žákyň

Autor: Grossmann Petr

Žákyně osmé a deváté třídy reprezentovaly naši školu již tradičně v Jablonném nad Orlicí. V konkurenci pěti týmů si vedly velmi dobře.  Po menších problémech s výstrojí se náš tým pustil do prvního zápasu, kde nás čekal domácí tým. Utkání bylo celou dobu nečekaně vyrovnané.

lis 22 1 komentář

Slavnost slabikáře

Autor: Mgr. Blanka Štraufová
Slavnost slabikáře 2018

Měsíc se s měsícem sešel a máme tady listopad. Prvňáčci zvládli všechna písmenka a slabiky v Živé abecedě, přišel tedy čas na další krok - slabikář. Aby ho ale dostali, museli si ho opravdu zasloužit.

lis 10 Doposud nekomentováno.

VÝPRACHŤÁCI na Techné v Bühleru

Autor: Text a foto Romana Prokopová

Plný autobus dětí a rodičů odjel na zážitkový den, který byl připraven pro žáky se zájmem o techniku. V rámci Techné se žáci zúčastnili soutěže zručnosti a technické tvořivosti. 31 našich soutěžích připravilo exponáty do soutěže: lego, dřevo, fischertechnik, merkur, modelář. Slavili jsme úspěch.

lis 05 Doposud nekomentováno.

Halloween od deváťáků

Autor: deváťáci a Petr Grossmann