kvě 28

Finanční gramotnost

Autor: Mgr. Jiří Formánek
Finanční gramotnost

Ve spolupráci s MAS Lanškrounsko se na naší škole 21. 5. 2019 uskutečnil seminář  finanční matematiky, který odborně zaštítilo Centrum finanční gramotnosti v Kolíně. Seminář probíhal dvě vyučovací hodiny. První část přednášky byla věnována problematice hospodaření.

kvě 20

ŠTAFETOVÝ POHÁR – KRAJSKÉ KOLO

Autor: Mgr. Romana Prokopová
Štafetový pohár

Naše malá škola, která má pouze 125 žáků, se opět neztratila. Ve štafetách jsme bojovali jako lvi. Konkurence byla veliká, proto jsme na „bednu“ nedosáhli. Obrovská gratulace patří Šimonu Hegerovi, který v doplňkové disciplíně – skoku z místa „bral zlato“. Výkonem 217 cm patří k nejlepším v kraji.

kvě 16 Doposud nekomentováno.

Soutěž Microtela

Autor: Mgr. Žaneta Fiebigerová

V listopadu tohoto školního roku byl vyhlášen 2. ročník vědeckotechnické soutěže Microtela, jež vyvrcholila ve čtvrtek 16. 5. 2019 v prostorách Multifunkčního centra L´ART v Lanškrouně. Soutěž měla 4 kategorie: Fischertechnik, Projekty, Micro:bit 1 a Micro:bit 2.

kvě 16

Technohrátky Lanškroun

Autor: Bc. Petr Grossmann
Technohrátky Lanškroun

Žáci osmé třídy se zúčastnili dalšího zastavení v programu Technohrátky. Tentokráte se podívali do Lanškrouna na SOŠ a SOU. Seznámili se s obory elektro a také s učebním oborem knihař, kosmetička a kadeřnice. Prezentace oborů elektra byla poměrně náročná až složitá.

kvě 13 Doposud nekomentováno.

Cyklistický kurz

Autor: text Mgr. Michal Moravec, foto Iveta Krátká

Cyklistický kurz

kvě 10 Doposud nekomentováno.

Matematické soutěže

Autor: Mgr. Pavlína Stříbrná
Matematické soutěže

Jaro se nese v duchu matematických soutěží. Naše škola se zúčastnila Matematické olympiády (MO), Matematického klokana a Pythagoriády.

kvě 06

Východočeské divadlo Pardubice – Ještě se potkáme