říj 23

3. a 5. třída v Lanškrouně

Autor: Mgr. Hana Katzerová
Knihovna

23. října žáci 3. a 5. třídy strávili celé dopoledne  v Lanškrouně. Nejprve navštívili Společenský dům. Nádherná pohádka, " Sněhová královna v ledovém království ", zaujala beze zbytku a důkazem byl závěrem bouřlivý potlesk.  A co bylo nejlepší? Děti si mohly s herci na pódiu společně zatančit.

říj 18 Doposud nekomentováno.

Devátá třída na obecním úřadě ve Výprachticích

Autor: S. Holubcová, A. Chaloupková, T. Nápravníková

Nejvyšší představitel = starosta. Starosta může být volen buď přímo, nebo prostřednictvím zvolených členů zastupitelstva (=nepřímé volby). Ve Výprachticích to jsou nepřímé volby. Nyní je u nás starostou Luděk Skalický.

říj 15

Výtvarná soutěž DDM k 30. výročí sametové revoluce

Autor: Mgr. Hana Chládková

Psací stroj – věc dříve běžná, předmět, který jako jediný umožňoval psaní textu jiným způsobem než ručně. Pro dnešní generaci je psací stroj nepotřebný, moderní technika jej zahnala v tom lepším případě na půdy, v horším do odpadu.

říj 14 Doposud nekomentováno.

Exkurze na hvězdárně

Autor: text Petr Grossmann, foto Mgr. Lucie Jindrová
Exkurze na hvězdárně

V šestém a devátém ročníku se na začátku školního roku probírá učivo o vesmíru a naší planetě. Pro zpestření výuky jsme se vydali do hvězdárny v Hradce Králové. Jelikož je program v planetáriích stále plný, tak jsme se dostali na exkurzi až v 13.00. Nezaháleli jsme však.

říj 11 Doposud nekomentováno.

Anglický jazyk – výuka jinak

Autor: Mgr. Michal Moravec

Anglický jazyk – výuka jinak

říj 08

Záložka do knihy spojuje školy

Autor: Mgr. Hana Chládková

Projekt brněnské Moravské knihovny a Slovenské knižnice z Bratislavy probíhá letos již 10. rokem. Jeho podstatou je spojit žáky škol z České republiky a ze Slovenska prostřednictvím výměny záložek do knihy. Každý ročník je zaměřen na předem stanovené téma.

říj 07 Doposud nekomentováno.

Evropský den jazyků na ZŠ Výprachtice

Autor: Mgr. Michal Moravec
Evropský den jazyků

Přednáška na téma Evropský den jazyků na ZŠ Výprachtice

říj 03 Doposud nekomentováno.

Divadlo v MŠ

Autor: Mgr. Žaneta Fiebigerová
Divadlo v MŠ 2019

Ve čtvrtek 3. října 2019 navštívili žáci I. třídy MŠ, do které přijelo divadlo JOJO s pohádkou Mášenka a medvědi. Příběh vyprávěl o holčičce Mášence putující podzimním lesem. Mášenka se ale nechovala na procházce správně.

říj 01 Doposud nekomentováno.

Sběr baterií

Autor: Bc. Petr Grossmann
Děkovný dopis

Sběr baterií

zář 27

PROJEKTOVÝ DEN NA SOŠ a SOÚ Lanškroun 2019

Autor: Mgr. Jiří Formánek

27. 9. 2019 se vybraní žáci naší školy zúčastnili druhého projektového dne v rámci projektu I-KAP na SOŠ a SOÚ Lanškroun. Projektový den byl zaměřen na programování robotů. Nejprve se děti seznámily se základními pojmy a rozdělením robotů podle jejich manipulačních schopností a stupňů volnosti.