lis 08 Doposud nekomentováno.

Příběhy bezpráví

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Příběhy bezpráví. České dějiny 20. století jsou poznamenány desítkami let života v diktaturách a nesvobodě. Proto je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí. Musíme si jí vážit a chránit ji.

lis 08

Spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

Autor: Mgr. Jiří Formánek

Naše spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

lis 07 Doposud nekomentováno.

Sázení buků jako součást enviromentální výchovy

Autor: Bc. Petr Grossmann
Sázení buků

V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky akci Dne za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a plánovali, co by se tak dalo udělat.

lis 01

Helloween

Autor: Mgr. Pavlína Stříbrná
Helloween

Poslední říjnový den si lidé připomínají anglosaský svátek Helloween vycházející z keltského svátku Samhain. V keltské tradici je tento svátek začátkem nového roku. Slaví se den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul.

říj 31 Doposud nekomentováno.

Preventivní program

Autor: Mgr. Michal Moravec
Preventivní program 2019

Preventivní program

říj 25

Koncert vážné hudby

Autor: děti ZŠ
Koncert vážné hudby

Dne 25. 10. se celá naše škola zúčastnila koncertu vážné hudby. Klavírní skladby v podání Daniela Juna byly okouzlující. Petr Mašlaň nás uchvátil mistrnou hrou na violoncello.

říj 23

3. a 5. třída v Lanškrouně

Autor: Mgr. Hana Katzerová
Knihovna

23. října žáci 3. a 5. třídy strávili celé dopoledne  v Lanškrouně. Nejprve navštívili Společenský dům. Nádherná pohádka, " Sněhová královna v ledovém království ", zaujala beze zbytku a důkazem byl závěrem bouřlivý potlesk.  A co bylo nejlepší? Děti si mohly s herci na pódiu společně zatančit.

říj 18 Doposud nekomentováno.

Devátá třída na obecním úřadě ve Výprachticích

Autor: S. Holubcová, A. Chaloupková, T. Nápravníková

Nejvyšší představitel = starosta. Starosta může být volen buď přímo, nebo prostřednictvím zvolených členů zastupitelstva (=nepřímé volby). Ve Výprachticích to jsou nepřímé volby. Nyní je u nás starostou Luděk Skalický.

říj 15

Výtvarná soutěž DDM k 30. výročí sametové revoluce

Autor: Mgr. Hana Chládková

Psací stroj – věc dříve běžná, předmět, který jako jediný umožňoval psaní textu jiným způsobem než ručně. Pro dnešní generaci je psací stroj nepotřebný, moderní technika jej zahnala v tom lepším případě na půdy, v horším do odpadu.

říj 14 Doposud nekomentováno.

Exkurze na hvězdárně

Autor: text Petr Grossmann, foto Mgr. Lucie Jindrová
Exkurze na hvězdárně

V šestém a devátém ročníku se na začátku školního roku probírá učivo o vesmíru a naší planetě. Pro zpestření výuky jsme se vydali do hvězdárny v Hradce Králové. Jelikož je program v planetáriích stále plný, tak jsme se dostali na exkurzi až v 13.00. Nezaháleli jsme však.