led 13 Doposud nekomentováno.

Elektrotechnické stavebnice Merkur

Mezi významné partnery naší školy patří firma žamberecká firma Bühler. Podporuje rozvoj technického vzdělávání našich žáků. V rámci spolupráce jsme 11. ledna podepsali smlouvu o dlouhodobé zápůjčce šesti sad elektrotechnických stavebnic Merkur v celkové hodnotě 28 000 Kč.

led 10

Memento Radka Johna

Memento

Do naší školy zavítalo představení Memento v podání pana Víta Chadimy a Oty Rajmana. Je to opravdový příběh o člověku, který pocházel z normální rodiny a v 16 letech se nechá partou stáhnout a začíná brát drogy. Příběh zachycuje deset let jeho života pod vlivem drog.

pro 16

Exkurze do VIDA Brno

Zábavní park Vida

V předvánočním čase se vydali žáci naší školy do Vida centra v Brně. Vida centrum je zábavní vědecký park určený téměř pro všechny věkové kategorie. Naši žáci se zúčastnili několika programů. Vyzkoušeli si barevnou chemii, příběh Země a další. Video z akce si můžete prohlédnout zde.

zář 21 Doposud nekomentováno.

Technohrátky v Ústí nad Orlicí

Technohrátky 2016

Žáci osmé a deváté třídy se delší dobu účastní projektu technohrátky. Letos se vydali na své první účínkování do Ústí nad Orlicí. Za krásného ppočasí si mohli vyzkoušet mnoho zajímavých aktivit. Projekt je podporován pardubickým krajem a má vysokou úrveň.

čen 20 Doposud nekomentováno.

Vodácký kurz 9. třídy

Voda 2016

Vodácký kurz deváté třídy

čen 16 Doposud nekomentováno.

Předávání štafety

9.třída

I letos se předali deváťáci pomyslnou štafetu budoucím žáčkům naší školy. Školu opouští 11 žáků, kteří směřují převážně do učebních oborů. Do základní školy však těší 11 nových prvňáčků. V tomto ohledu tedy žádná změna.

čen 06

Vlastivědná exkurze Český ráj

Výlet 6. třída

Žáci šesté třídy se vydali za doprovodu dvou statných průvodců do bludiště skal v Českém ráji. Po kolíbavé cestě vláčkem nás čekalo asi 10km krásné procházky skalním městem a několik krásných výhledů do krajiny. Cesta nám zdařile utíkala.

kvě 26 Doposud nekomentováno.

Besídka ke Dni rodiny

Družinka zpívá

Letošní besídka byla opravdu pestrá. Pěvecká vystoupení se střídala s těmi hereckými či tanečními. Navštívili nás Simpsonovi, řidič autobusu, pan Havelka s orchestrem i Honza Nedvěd. Podívali jsme se do zákulisí natáčení slavných komedií.

bře 04 1 komentář

Lyžařský výcvik 7. a 8. třídy

Lyžák 2016

V druhém březnovém týdnu se trochu umoudřilo počasí a my mohli vyrazit na lyže. V pátek 4. března jsme začali netradičně běžkami. Měli jsme opravdu krásné zimní počasí a čerstvě projetou stopu. Nezbylo nám nic jiného, než si to opravdu užít.

led 26 Doposud nekomentováno.

Krajské kolo ve florbalu dívek

Diplom

Krajské kolo probíhalo v krásné sportovní hale v Pardubicích. Naše družstvo se postupně utkalo s družstvem Skotynek a Koťátek. Měli jsem velmi silnou skupinu. Skotynky nám předvedly, jak se florbal hraje a Koťata nám názorně ukázala, co je to vlastně ta produktivita.