pro 22

Poslední den roku ve škole

Poslední den ve škole v kalendářním roce jsme opět zpívali na schodech. Pod vedením paní učitelky Terezky Pecháčkové děti zazpívaly několik koled. Za vynikající souhru a hlas sboru patří paní učitelce velký dík. Následně se všichni přesunuli do tělocvičny, kde se nám představil taneční kroužek.

pro 19

Vystoupení tanečního kroužku

Taneční kroužek pod vedením paní učitelky Žanety Fiebigerové obohatil předvánoční kulturní program v Lanškrouně. Na místním náměstí zatancovaly děti na dvě písničky a  udělaly radost všem přihlížejícím. Obě vystoupení se jim moc, moc povedla.

pro 13

První třída v Orlickém deníku

Před nedávnem navštívili naši první třídu radaktoři Deníku. Jak to dětem slušelo se mlžete podívat na následujícím odkazu

lis 21

Návštěva z SŠ a SOU Žamberk

Prezentace SŠ a SOU Žamberk

Dne 21. listopadu navštívili žáky 8. a 9. tříd zástupci SŠ a SOU řemesel a služeb ze Žamberka. Informovali je o možnostech studia. Pro žáky si přivezli materiál, a tak si podle instrukcí a za dohledu studentek této školy namíchali nápoje a vymodelovali ozdoby z marcipánu.

lis 16
lis 15

Slavnost slabikáře

Prvňáčci mají za sebou první velkou zkoušku. Dokázali, že se naučili tolik, že mohou s radostí nejen listovat ve slabikáři, ale i v něm číst. Tak ať vás to čtení moc baví!!!!

lis 01

Družina u strašidel

Družina a strašidla

Děti z družinky se byly podívat na strašidla v Lanškrouně. Během komentované procházky městem se děti dozvídaly zajímavosti o temných místech a strašidlech  Lanškrouně. Bylo to poučné a taky trochu strašidelné.

říj 17

Program enviromentální výchovy Tonda Obal

Tonda Obal

V rámci environmentální výchovy nás navštívili lektoři společnosti Ekokom s programem na druhotné využívání obalů. Akce byla určena všem žáků školy. Tak snad jsme se trochu poučili a budeme k přírodě ohleduplnější.

říj 04

Šipkovaná pro děti a rodiče

Šipkovaná pro děti a rodiče prvního stupně proběhla dne 4.10. v okolí obce. Akce se zúčastnilo deset družstev. Děkujeme zaměstnancům školy za přípravu a také rodičům a dětem za aktivní účast.

zář 27

Plavecký výcvik 2017

Plavání 2017

I v letošním roce se děti z naší školy zúčastnily plaveckého výcviku v České Třebové. Pod vedením zkušených instruktorek zdokonalovaly plavecké dovednosti. Téměř všechny děti se v těchto dovednostech zlepšily a mohly si domů odnést mokré vysvědčení, které bylo zase o krok lepší než loni.