Drobečková navigace

Úvod > AKCE ŠKOLY > EXKURZE > Exkurze 2017/2018

Exkurze 2012/2013

Praha

Jarní vlastivědná exkurze do Prahy se uskutečnila v úterý 16.4.2013. Na cestu se vydali žáci a žákyně čtvrté až deváté třídy. Na programu byla historická část Prahy. Pod vedením zkušeného průvodce žáci navštívili Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Karlův most a mnoho dalších pamětihodností. Při svých procházkách museli účastníci plnit různé úkoly. Výsledky práce byly vyvěšeny ve škole. Někteří se úkolu zhostili velmi dobře, ale našli se i tací, kteří získali jen pár bodů.

Jízda metrem Exkurze Praha ZahradyExkurze Praha Zlatá ulička KatapultExkurze Praha Zlatá ulička Exkurze Praha Chrám sv. Víta Chrám sv. Víta Chrám sv. Víta

Karlův most Karlův most Exkurze Praha

Jičín 19.9.2012

První stupeň se vydal do města pohádky za loupežníkem Rumcajsem. Děti navštívily muzeum, ševcovnu i Rumcajsovu jeskyni.

1.třída v muzeu 1.třída u Rumcujse 2. a 4. třída v ŘáholciPráce v muzeu U Rumcajse U Rumcajse

Exkurze na Letišti Václava Havla Praha

Druhý stupeň si naplánoval cestu na letiště do Prahy. Po náročné cestě vlakem, metrem a autobusem jsme dorazili na letiště kolem dvanácté hodiny. Po prohlídce terminálu č. 2 jsme se šli podívat na terasu. Viděli jsme několik odletů a přistání. Po malé pauze následoval přesun na terminál č. 3., kde nás čekal náš průvodce. Zhlédli jsme krátký film o letišti a ve vyhlídkovém autobuse se projeli podél terminálů. Autobus nás také dovezl k ranveji, kde jsme mohli zblízka pozorovat přistání několika letadel. Po prohlídce hasičárny jsme se rozloučili a vydali se na cestu zpět. Exkurze se určitě líbila a kdo má chuť na letišti pracovat, tak dostal od průvodce docela dobrou nabídku na zajímavě placenou práci.

Společné foto na letištiTerminál č. 2Vyhlídková terasaZačátek exkurzeAirbusPohled z autobusu

Aiebus 333Vyhlídkový autobusProhlídka hasičské techniky