Úvod > Aktuality > Cyklistický kurz 7. a 8. třídy

Datum ukončení:
30.6.2015

Hodnocení cyklistického kurzu 2015

Cyklistického kurzu na Pastvinách ve dnech 25. 5. – 29. 5. 2015 se  zúčastnilo 18 žáků ze sedmé a osmé třídy. Žáci byli tradičně ubytovaní v pensionu LESANKA v Pastvinách.

Kurz probíhal v oblasti Orlických hor v malebném prostředí pastvinské přehrady na Divoké Orlice.

Hlavní náplní kurzu bylo osvojení základních pohybových dovednosti, jízdy na kole ve volném terénu a na méně frekventovaných komunikacích. Dále se žáky osvojili základní znalosti a dovednosti v pravidelné údržbě a opravách jízdního kola. Žáci byli také seznámeni s pravidly silničního provozu.

Mezi doplňkové činnosti na kurzu patřily kopaná, stolní tenis, jízda zručnosti a táborák. Během kurzu se žáci chovali velmi disciplinovaně a nemuseli jsme řešit žádné vážnější problémy.

V rámci kurzu se žáci zúčastnili exkurze do vodní elektrárny Pastviny a nahlédli i do pracovní štoly v přehradě. Žáci měli v rámci každodenních vyjížděk do okolí možnost shlédnout hraniční opevnění, Zemskou bránu, Pašeráckou lávku pomník Jana Ámose Komenského, Vejdovu lípu a další přírodní a kulturní zajímavosti.

Celkem jsme najeli 183 km.

Počasí v průběhu celého kurzu bylo, až na úterý, velice příznivé.

Petr Grossmann

Cyklistický kurz Cyklistický kurz 2015 Cyklistický kurz 2015Cyklistický kurz 2015 Cyklistický kurz 2015 Cyklistický kurz 2015Cyklistický kurz 2015 Cyklistický kurz 2015 Cyklistický kurz 2015

více foto zde