Úvod > Aktuality > Vodácký kurz 9. třídy

Datum ukončení:
22.6.2016

Vodácký kurz deváté třídy

Žáci, kteří opouštějí v letošním roce naši školu, měli možnost zúčastnit se vodáckého kurzu na řece Moravě. Po delším váhání se do kurzu přihlásilo 9 žáků. Kurz jsme naplánovali na téměř samotný konec školního roku. V pondělí 20. června jsme odjeli z Výprachtic vybaveni na třídenní putování. Počasí nám moc nepřálo, ale na cestu vlakem bylo ideální. O půl třetí odpoledne již žáci získávali první zkušenosti s vedením lodi na elektrárenském náhonu v Litovli. Počasí se nám umoudřilo a do lodí jsme nasedali za příjemného počasí. Po necelých dvou hodinách čekala žáky stavební činnost. Letos byli žáci velmi šikovní a s postavením stanu neměli problémy. Večer jsme společně poseděli u ohně a pomalu se připravovali na druhý den.

V úterý na žáky čekala asi 18 km trasa do Litovle. Ráno bylo pod mrakem, ale sotva jsme sedli do lodí, vykouklo na nás sluníčko a vydrželo téměř celý den. Na vodácky nenáročné trase jsme potkali pár překážek. Společnými silami jsme je zvládli a v odpoledních hodinách jsme dorazili do Litovle na naši základnu.

Ve středu nás probudilo velmi krásné počasí.  Po vydatné snídani jsme si půjčili kajaky, raft a vyrazili za dalším dobrodružstvím. Letní počasí někteří využili k osobní hygieně. Hodinu před polednem jsme naši plavbu Litovelským Pomoravím ukončili.

Tak zas někdy na vodě Ahoj!

Voda 2016 Voda 2016 Voda 2016