Úvod > Aktuality > Cyklistický kurz 7. a 8. třídy

15.5.2017
Datum ukončení:
19.5.2017

Žáci sedmé a osmé třídy se letos vydali na cyklistický kurz do Nekoře. V novém prostředí si "užívali" týden mimo školu. V krásném prostředí, skvělým servisem a kuchyní, to nešlo jinak. Nebylo to jen užívání, ale také tvrdá dřina. První den jsme zmokli 2km před cílem a poměrně slušně si zablátili kola. V úterý jsme se společně vydali na Zemskou bránu a odpoledne na nás čekala vyjížďka s pracovní náplní do přírodopisu, kterou měl připravenou pan učitel Moravec.  V podvečer se konala první část fotbalového utkání a nutná údržba materiálu. Ve středu žáci postupně navštívili firmu Bühler v Žamberku a po obědě jsme se procházkou vydali na exkurzi na přehradu Pastviny. Zbytek odpoledne byl pojat jako odpočinkový. Hrál se stolní tenis a kopaná. Před večerkou ještě proběhla noční jízda, kde si sami žáci mohli ověřit, co znamená "být viděn" a jak je důležité míti osvětlené kolo a reflexní prvky. Na čtvrtek byl naplánován celodenní výlet do Brandýsa nad Orlicí. Dlouhá vyjížďka se ještě malinko protáhla, ale zvládli ji všichni v úžasném tempu. Celkem jsem najeli 70km a mysleli si, že děti budou unavené. Ještě večer však muselo proběhnout odvetné fotbalové utkání a také noční hra s dobrovolnou vyjížďkou. V pátek jsme už jen balili a uklízeli. Po malých technických problémech jsme se vydali k domovu. Za týden jsme měli najeto 212km. Počasí bylo od úterý velmi slunečné a mnozí chytili bronz. Děkuji všem zúčastněným za celkem klidný průběh kurzu a hlavně dětem za výdrž.

více foto na: http://vyprachtickaskola.rajce.idnes.cz/Cyklo_2017/