Úvod > SPORT - původní > Turnaje, soutěže

Turnaje, soutěže

V letošním školním roce se zúčastníme florbalových turnajů. Uspořádáme školní kolo ve florbalu a v době velikonočních prázdnin turnájek ve stolním tenise. Žáci prvního stupně a žáci šesté třídy se tradičně utkají ve vybíjené. Pro první stupeň připravujeme účast v okrskovém kole ve vybíjené a žáci sedmé a osmé třídy mají v plánu lyžařský kurz, který připadne na únorový termín.

Florbal

Okrskové kolo žáků je mnohem nabitější, než je tomu u dívek. Šest týmů v okrsku tomu nasvědčuje. Náš tým v letošním roce neoslnil a obsadil po třech porážkách poslední místo. Snad se podaří to, co u dívek a někteří šikovní kluci budou do Jablonného dojíždět na klubové tréninky. Hodně by jim to prospělo a třeba za rok by se mohli radovat alespoň z jednoho vítězství.

Trénink v tělocvičně ZŠ je každou středu od 15ti hodin.

Okrskové kolo dívek

16.11.2017

Okrsková kola ve florbalu se tradičně konala v Jablonném nad Orlicí. Úvodní turnaj obstaraly mladší žákyně, tedy žákyně 6. a 7. tříd. Do okrskového turnaje se přihlásily jen tři družstva. Turnaj se tedy hrál dvoukolově se zápisem do jedné tabulky. Postupně se dívky utkaly s týmem základní školy z Jablonného a týmem ZŠ U dvora z Letohradu. Po dvou porážkách od Jablonného v poměru 5:2 a 4:2 a dvou vítězstvích 5:2 a 3:1 se družstvo naší školy umístilo na druhém místě. Dívky mě svoji týmovou hrou mile překvapily. Hrály opravdu dobře. Svědčí o tom i 12 vstřelených branek. To je nejvíce za posledních pět let. Zuzka Mertová byla spolu s hráčkou z Jablonného nejlepšími střelkyněmi turnaje, obě nastřílely 6 branek. Některé naše hráčky po turnaji zkoušejí dojíždět na tréninky do Jablonného, což je velmi příjemné zjištění. Přeji jim, ať je florbal baví a stane se jejich koníčkem.

Florbal 2017  Florbal 2017  Florbal 2017  P1330739.JPG  Florbal 2017  Florbal 2017  Florbal 2017  P1330752.JPG Florbal 2017