Úvod > Projekty > Projekty - původní > Den Země

Den Země

2014

Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země

Úklid pod silnicí na Bystřec

V úterý 7.5. žáci a žákyně 6., 8. a 9. třídy obětovali pár hodin výuky a vydali se společně uklidit část příkopu podél cesty na Bystřec. Odpadků zde bylo opravdu hodně. Byla zde například televize, pneumatiky, pletiva a spousta pytlů s nejrůznějším odpadem. Věřím, že je to dílů přespolních, neboť kdo z místních by si ničil prostředí, které je mu nejbližší. Jako poděkování dostali účastníci úklidu od obce balíček se sladkou odměnou.

Úklid cesty na Bystřec Úklid cesty na Bystřec Úklid cesty na Bystřec Úklid cesty na Bystřec

Den Země

Den Země (úklid kolem školy) padl letos na 30. dubna. Žáci prvního stupně hrabali listí a uklízeli kolem školy. Druhý stupeň tradičně uklízel podél farní cesty a sportovního hřiště. Za odvedenou práci žákům děkujeme.

Den Země Den Země Den Země

Úklid pod silnicí za Koburkem

Fotogalerie Děti země Protože ne všechen nepořádek je jen v okolí školy, přišel pan učitel Formánek s návrhem věnovat úklidu ještě jeden den a vybral lokalitu za Koburkem směrem na Horní Heřmanice, kde sice byla v minulosti skládka, ale dnes tam vyhazují odpad a nepotřebné věci pouze "čuňata". A že jich je mezi námi ještě poměrně dost ukázal plný vůz nepořádku a odpadu, které děti se svými učiteli nasbíraly během pouhých dvou hodin.

P an učitel vše zorganizoval na sobotu 16. května. Sraz byl u školy v 8 hodin ráno. Pan Bašek nám odvezl na místo vůz, autem a sešli se v Koburku u hasičárny. Sice trochu pršelo, ale to nikoho neodradilo.

Hned první pohled pod stromy u silnice stačil na to, že místo pro úklid zvolil pan učitel správně. I když shora by si toho nikdo nevšiml, dole bylo plno harampádí. Pneumatiky, staré televize, umyvadla, dokonce plno dílů a koberečky z auta, množství plechovek, lahví, střepů, igelitů a plastů. Bylo jasné, že vyčistit všechno je nemožné. Přesto ty největší věci se podařilo vynosit a naložit.

Fotogalerie Děti země

Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země

Fotogalerie Děti země Odměnou pro všechny brigádníky (žáci zejména 9. a 8. třídy, pan učitel Formánek a Fiebiger a paní učitelka Langerová) bylo závěrečné opékání párků u hasičárny. Mokří, špinaví a prokřehlí si všichni mohli říci, že udělali kus prospěšné práce pro obec, přírodu a životní prostředí ve svém okolí. Jsem rád, že našim žákům tyto věci nejsou lhostejné a jsou schopni sejít se i ve svém volném čase a v nepříznivém počasí. Díky. Zvláštní dík patří panu Katzerovi, který nám dobil autobaterii u školního auta, které "kleklo" na louce a ani "neškytlo" a panu starostovi za párky pro brigádníky.

2006

Sázení Pamětní lípy a stromků v Sázavském údolí s ministrem pro místní rozvoj Mgr. Radko Martínkem

Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země Fotogalerie Děti země