Úvod > SPORT > Turistika

TURISTIKA

Výšlap na Bukovou horu

2. - 5. třída, 18. dubna 2009, Pavla Obručová

Fotogalerie turistika V sobotu 18. dubna jsme s dětmi vyrazili na první jarní výšlap na Bukovou horu. I když meteorologové strašili, že bude celou sobotu pršet, štěstí se na nás usmálo. Z mráčku nespadla ani kapka a sem tam se na nás podívalo i sluníčko. Vyrazili jsme v půl deváté od školy (700 m.n.m) a sledovali jsme modrou turistickou značku, která nás dovedla až na místo našeho cíle. Fotogalerie turistika

Po cestě jsme hledali zlaťáčky, které podle pověsti mají být ukryté někde v Bukové hoře. Na vrcholku hory (958 m.n.m.) jsem si opekli špekáčky, vyběhli k vysílači nad Čenkovicemi a vydali se na cestu domů. Nakonec jsme seběhli po zelené značce k hájence ve Valteřicích a pak cestou necestou, polem nepolem, loukou neloukou směr Výprachtice a ve dvě hodiny jsme šťastně dorazili ke škole.

Fotogalerie turistikaFotogalerie turistika

Fotogalerie turistika

Poklady v Bukové hoře

Ve třicetileté válce ukrývali lidé poklady do Bukové hory. Jednou se přihnala hrozná bouře. Proudy vody vymílaly hluboké výmoly. V nánosech lidé nacházeli zlaté i stříbrné peníze, které pocházely ze zahrabaných pokladů. Na květnou neděli při čtení pašijí se hora otevírá.

Je možné tam spatřit zlaté bohatství v bečkách i na hromadách. Na jednom sudě stojí kohout a zakokrhá. Kdo jej slyší, může si nahrabat, co chce, ale spěšně, aby byl včas opět venku. Když kohout zakokrhá podruhé, s rachotem se hora zavře, a kdo se v ní omeškal, je navždy ztracen.

Fotogalerie turistika