Úvod > Projekty > Projekty - původní > Výukové projekty > Amavet

Amavet 2014

VII. ročník  soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež Pardubickém kraji

Družstvo AmavetuJiž tradičně se naše škola účastní soutěže Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, jehož cílem je podněcovat odhodlání žáků k odhalování a rozvíjení tvůrčích schopností prostřednictvím řešení konkrétních vědeckých a technických projektů.

Do soutěže jsme přihlásili projekt Krystalografické soustavy Kristýny Stejskalové, Terezy Jandejskové a Romany Vaníčkové (8. třída).

Náš projekt úspěšně absolvoval školní kolo a 7. 2. 2014 ho čekala konkurence 66 projektů v okresním kole v Lanškrouně. I zde se neztratil, obdržel cenu firmy SOMA spol. s. r. o. a postoupil do krajského kola, které se konalo 20. a 21. 3. 2014 v Pardubicích.

Družstvo AmavetuZde s námi v kategorii Junior soutěžilo dalších 72 projektů. Ani v tak těžké konkurenci se náš projekt neztratil. I když jsme letos hlavní cenu nezískali, tak cena děkana Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, kterou byl náš projekt oceněn, je velkým povzbuzením do další práce pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své tvůrčí schopnosti.

Za vzornou reprezentaci ZŠ Jindřicha Pravečka a obce Výprachtice děkujeme.