Úvod > Enviromentální výchova

Enviromentální výchova

Box na baterieŠkola je zapojena do několika  dlohodobých projektů zabývající se ochranou životního prostředí. Hlavní náplní je účast v projektu Recyklohraní společně s projektem Ukliďme si svět. Soustředíme se na sběr baterií a malých elektrospotřebičů. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.Sběrné nádoby poskytnuté společnostmi ASEKOL a ECOBAT.

Sběr bateriií probíhá celoročně. Malé i větší spotřebiče vybíráme v květnu.

Popelnice na drobné elektro

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

Škola se snaží žáky zaujmout i zábavnou formou. pořídili jsme několik her na rozvoj enviromentální výchovy Ecopolis.

Ve škole se snažíme třídit odpad. Máme dlouhodobě zapůjčeny boxy na tříděný odpad.

Dále sbíráme pivní víčka. V současné době máme na kontě 640 Kč z minulého kola. Sběr neustále probíhá.

Sběr pivních víček

Od května 2014 sbíráme hliníkové obaly od jogurtů, paštik, a rostlinných tuků. Obaly by měly být čisté. Je potřeba je umýt.