Drobečková navigace

Úvod > Škola > Psali o nás

Psali o nás

Úspěšná účast v soutěží WocaBee

WocaBee a zmínka na webu pardubického kraje

Wocabee  WocaBee

 

Blesk Technohrátky

Vážená paní ředitelko,

z pověření Ing. Bohumila Bernáška, radního Pardubického kraje,  Vám zasílám na vědomí článek, který byl zveřejněn v „Blesku“ dne 24. dubna 2020. Pokud byste měla zájem, může Vám pan radní výtisk „Blesku“ doručit.

Pan radní Vás srdečně zdraví a těší se na další spolupráci.

 S pozdravem

 Jitka Šinkorová

 asistentka člena Rady Pardubického kraje

 techno.png

 

 

Nejšikovnější žáci jsou z Výprachtic

(18.2.2020)
 převzato z https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/105562/nejsikovnejsi-zaci-jsou-z-vyprachtic

Výprachtice – Projekt Pardubického kraje Technohrátky je určen pro žáky základních škol. Jeho úkolem je propagovat krajské střední školy, na kterých se vyučují technické, zemědělské a potravinářské obory. Družstva jednotlivých ZŠ na každé akci soutěží o nejlepší školu, první cenou je tradičně ovocný dort. Pravidelnými účastníky tohoto projektu jsou žáci ze ZŠ Jindřicha Pravečka ve Výprachticích. V loňském roce navštívili Technohrátky pětkrát, přičemž obsadili čtyřikrát první místo a jednou druhé. Na tento fenomén se přijel podívat radní pro školství Bohumil Bernášek.

„ZŠ Výprachtice je nejúspěšnější školou kraje v projektu Technohrátky. Hlavní zásluhu na tom má kvalitní práce ředitelky školy, jejího zástupce a pedagogického kolektivu. Velkou roli hraje i podpora vedení obce. V neposlední řadě musím zmínit kvalitně vybavené dílny, které by Výprachticím mohly závidět i mnohem větší základní školy. Při mé návštěvě bylo vidět, že řemeslné práce žáky baví a jdou jim od ruky,“ sdělil Bohumil Bernášek. Kromě projektu Technohrátek se žáci výprachtické školy zúčastnili Zdravohrátek, které se jim podařilo také vyhrát.

Výuka praktické výchovy ovlivňuje i výběr střední školy u žáků deváté třídy. „Nejčastěji si vybírají technické školy se zaměřením na stavební a chemické obory,“ poznamenala ředitelka školy Romana Prokopová. Kromě žáků školy navštěvují výprachtické školní dílny i studenti gymnázia z Letohradu. Ti mají možnost v rámci projektových dnů využít prostory, které na své škole nemají.

Základní školu Jindřicha Pravečka navštěvuje 127 žáků z Výprachtic a okolí. „Za poslední tři roky jsme do školy investovali zhruba devět miliónů korun. Podařilo se nám vybudovat kuchyňku, jazykovou a počítačovou učebnu, chemickou laboratoř, keramickou dílnu i zázemí pro pedagogický sbor,“ informoval starosta obce Luděk Skalický.  

Psali o nas Psali o nás Psali o nás Psali o nás Psali o nás

 

Vážená paní ředitelko, vážený pane zástupce,

dovolte, abych se vrátil k nedávné návštěvě našich studentů ve Vaší škole. Velmi rád bych alespoň touto cestou tlumočil nadšení studentů LSG z nápaditého a (pro ně) netradičního programu. Myslím, že pro mnohé byla návštěva u Vás doslova prvním „vykouknutím“ z gymnaziálních lavic do světa praktických činností…

Chci Vám upřímně poděkovat za možnost, kterou jste našim studentům připravili. A také za dokonalou realizaci.

Věřím, že by se mohla z této akce stát tradice.

 

Děkuji a jsem s pozdravem.

Vratislav Šembera

ředitel školy

 

Letohradské soukromé gymnázium, o.p.s.

Václavské nám. 1

Letohrad

www.lsg.cz

Nepřednášíme. Učíme.

 

Vážení a milí přátelé ze ZŠ J.Pravečka,
dovolte, abychom Vám popřáli krásné a pohodové Vánoční svátky a v novém roce hodně elánu a zdaru ve všech akcích, které podnikáte.
Zejména pak děkujeme paní ředitelce, za úžasnou výstavku a připomenutí 110. výročí narození Jindřicha Pravečka.
Se srdečným pozdravem Helena a Jaroslav Ženíškovi