Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > TECHNOhrátky

TECHNOhrátkyDatum konání:
29.5.2019

 TECHNOhrátky

     Žáci ZŠ Jindřicha Pravečka Výprachtice se již tradičně účastní projektu TECHNOhrátky, jenž se tentokrát uskutečnil ve Středním odborném učilišti opravárenském Králíky.

    Projekt je zaměřen na podporu technických profesí a řemesel a zvýšení zájmu žáků základních škol.  Vše probíhá formou soutěže mezi školami. Tohoto dílu TECHNOhrátek se účastnilo sedm základních škol z Pardubického a Olomouckého kraje. Soutěž měla dvě části. Do vědomostního kvízu byly vybrány otázky z toho, co se žáci na jednotlivých stanovištích dozvěděli o činnostech, které se na SOÚo Králíky vyučují.  V praktické části se hodnotila šikovnost jednotlivých žáků. V zámečnické dílně si mohli vyzkoušet výrobu kovových štítků ke klíčům, ve strojní dílně poznávali nástrojů, ve svařovně se seznámili s virtuálním svařováním na trenažéru, na stanovišti pneubox a diagnostika měli provést montáž kola na vozidlo, v kovárně je čekal poznávací kvíz z provozu kovárny a v autoškole dopravní test.

    V těchto soutěžích byli naši žáci velmi úspěšní. Ve vědomostní soutěži obsadili druhé místo a v praktické části zvítězili. Tento výkon jim přinesl nejen ovocný dort, ale též model traktoru Steyer, kterým ředitelka školy ocenila nejzručnější družstvo.

Technohrátky v Králikách Technohrátky v Králikách Technohrátky v Králikách Technohrátky v Králikách Technohrátky v Králikách Technohrátky v Králikách