Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality

Aktuality


lis 27

Literární soutěž

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

27. 11. jsme se s žákyněmi naší školy zúčastnili slavnostního vyhodnocení literární soutěže, kterou vyhlásila Městská knihovna Lanškroun. Zadaná témata (Kolik podob má svoboda a Tady a teď) děti oslovila a do psaní se pustily opravdu svědomitě. Jejich píle a odhodlání se vyplatily.


Více
lis 20

Technohrátky na SŠOŘS Žamberk

Autor: Mgr. Jiří Formánek
Technohrátky

     ZŠ Jindřicha Pravečka se již tradičně účastní projektu TECHNOhrátky, jehož hlavním cílem je podpora technických profesí a řemesel. Snaží se zvyšovat zájem u žáků základních škol v Pardubickém kraji.


Více
lis 18

Beseda o filmových žánrech a animaci

Autor: Mgr. Romana Prokopová, Mgr. Lucie Jindrová

Beseda o filmových žánrech a animaci


Více
lis 08 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Příběhy bezpráví

Autor: Mgr. Lucie Jindrová

V letošním roce se naše škola poprvé zapojila do projektu Příběhy bezpráví. České dějiny 20. století jsou poznamenány desítkami let života v diktaturách a nesvobodě. Proto je důležité si uvědomit, že svoboda není samozřejmostí. Musíme si jí vážit a chránit ji.


Více
lis 08

Spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem

Autor: Mgr. Jiří Formánek

Naše spolupráce s Letohradským soukromým gymnáziem


Více
lis 07 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Sázení buků jako součást environmentální výchovy

Autor: Bc. Petr Grossmann
Sázení buků

V letošním roce vyhlásil stání podnik Lesy České republiky akci Dne za obnovu lesa. Jelikož akce byla jen na pár místech v republice, tak jsme se rozhodli udělat něco i tady. Spojili jsme se s paní hospodářkou obecních lesů Ing. Věrou Sadílkovou a plánovali, co by se tak dalo udělat.


Více
lis 01

Helloween

Autor: Mgr. Pavlína Stříbrná
Helloween

      Poslední říjnový den si lidé připomínají anglosaský svátek Helloween vycházející z keltského svátku Samhain. V keltské tradici je tento svátek začátkem nového roku. Slaví se den před křesťanským svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul.


Více
říj 31 Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Preventivní program

Autor: Mgr. Michal Moravec
Preventivní program 2019

Preventivní program   


Více
říj 25

Koncert vážné hudby

Autor: děti ZŠ
Koncert vážné hudby

Dne 25. 10. se celá naše škola zúčastnila koncertu vážné hudby. Klavírní skladby v podání Daniela Juna byly okouzlující. Petr Mašlaň nás uchvátil mistrnou hrou na violoncello.


Více
říj 23

3. a 5. třída v Lanškrouně

Autor: Mgr. Hana Katzerová
Knihovna

23. října žáci 3. a 5. třídy strávili celé dopoledne  v Lanškrouně. Nejprve navštívili Společenský dům. Nádherná pohádka, " Sněhová královna v ledovém království ", zaujala beze zbytku a důkazem byl závěrem bouřlivý potlesk.  A co bylo nejlepší? Děti si mohly s herci na pódiu společně zatančit.


Více