lis 27

Okrskové kolo ve florbalu mladších žáků

Florbal 2018

Na okrskové kolo jsme letos výjimečně vyrazili do Lanškrouna do tělocvičny Základní školy Bedřicha Smetany. Čekala nás celkem čtyři utkání.  Hned v prvním zápase se nám postavilo družstvo Základní školy Aloise Jiráska.

lis 23

Střední školu obchodu, řemesel a služeb

Autor: Foto a text Romana Prokopová
SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk

NÁVŠTĚVA...Deváťáci a osmáci navštívili Střední školu obchodu, řemesel a služeb v Žamberku. A co zde viděli, slyšeli a zažili? Seznámili se s historií školy. Ta sahá do roku 1956. Zajímavostí je, že sídlí na zámku. Nejdůležitější ovšem byla prezentace učebních oborů.

lis 22 Doposud nekomentováno.

Okrskové kolo ve florbalu starších žákyň

Autor: Grossmann Petr

Žákyně osmé a deváté třídy reprezentovaly naši školu již tradičně v Jablonném nad Orlicí. V konkurenci pěti týmů si vedly velmi dobře.  Po menších problémech s výstrojí se náš tým pustil do prvního zápasu, kde nás čekal domácí tým. Utkání bylo celou dobu nečekaně vyrovnané.

lis 22 1 komentář

Slavnost slabikáře

Autor: Mgr. Blanka Štraufová
Slavnost slabikáře 2018

Měsíc se s měsícem sešel a máme tady listopad. Prvňáčci zvládli všechna písmenka a slabiky v Živé abecedě, přišel tedy čas na další krok - slabikář. Aby ho ale dostali, museli si ho opravdu zasloužit.

lis 20

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽĚ

Autor: Text: Mgr. Lucie Jindrová, Mgr. Veronika Franková
Školní kolo recitační soutěže

Dne 20. 11. 2018 proběhlo školní kolo recitační soutěže, na kterou se připravilo 18 žáků. Zazněly zajímavé texty (i vlastní tvorba) a pro porotu byl výběr nejlepších velice obtížný. Naši školu na recitační soutěži v Letohradě „Nebojte se klasiků“ bude reprezentovat 14 žáků.

lis 10 Doposud nekomentováno.

VÝPRACHŤÁCI na Techné v Bühleru

Autor: Text a foto Romana Prokopová

Plný autobus dětí a rodičů odjel na zážitkový den, který byl připraven pro žáky se zájmem o techniku. V rámci Techné se žáci zúčastnili soutěže zručnosti a technické tvořivosti. 31 našich soutěžích připravilo exponáty do soutěže: lego, dřevo, fischertechnik, merkur, modelář. Slavili jsme úspěch.

lis 08 Doposud nekomentováno.

DOPOLEDNE V LANŠKROUNSKÉ KNIHOVNĚ

Autor: Foto a text: Hana Katzerová

DOPOLEDNE V LANŠKROUNSKÉ KNIHOVNĚ

lis 05 Doposud nekomentováno.

Halloween od deváťáků

Autor: deváťáci a Petr Grossmann
Halloween od deváťáků

lis 02

Logická olympiáda

Autor: Text a foto:Pavlína Stříbrná

Dne 9. 10. se tři žáci naší školy: Saša Fišer (7.), Pavla Hlávková (8.) a Anička Chaloupková (8.) zúčastnili logické olympiády. Soutěž je založená na logických úlohách, jejíž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

lis 02 Doposud nekomentováno.

Rozesmáté dopoledne

Autor: Text Romana Prokopová, foto Hana Katzerová